Tvrdosť vody je jej vlastnosť a špecifikum, ktoré neradno prehliadať. V domácnosti sa s tým stretávame pomerne často. Tvrdá voda totiž zanecháva stopy. Ako na spotrebičoch a ich záruke tak aj na vašej koži. Nie je dobré doma mať tvrdú vodu, lebo v dlhodobom hľadisku dokáže narobiť riadnu šarapatu. Voda podľa obsahu minerálov v nej môže byť od mäkkej až po veľmi tvrdú. Vo veľkomestách je najčastejšie voda tvrdšia, a to sa môže odraziť na zdraví aj chode domácnosti. Tvrdá voda ide aj do peňazí, lebo usadeniny vápnika zanecháva vo vnútri aj zvonka na spotrebičoch.
Ak ich chceme vyčistiť, tak spotrebujeme viac chémie aj prostriedkov na čistenie. Táto voda pení len málo, preto aj stopy sa odstraňujú ťažšie ako pri mäkkej vode. Tvrdú vodu by sme nemali ani voľne piť z kohútika, nie je to prospešné pre naše zdravie. Ľudia s citlivou pokožkou a kožnými ochoreniami by si mali dávať tiež pozor. Pri umývaní vlasov spôsobuje tvrdá voda vysušovanie pokožky hlavy a niekedy aj lupiny či alergie. Treba si na to dávať pozor. Možnosťou sú aj rôzne zmäkčovače vody alebo filtre. Vodné filtre efektívne znížia obsah vápnika aj tvrdosť vody. Ako zistiť tvrdosť vody u vás doma?
Stačí si dať https://www.zkratky.cz/DAT/5184 urobiť rozbor vody. Je to asi to najjednoduchšie riešenie, ak naozaj túžite vedieť akú vodu doma máte. Aj jednoduchým testom zistíte, či vaša voda zanecháva vodný kameň a je viditeľná voľným okom. Pravidelná údržba spotrebičov je dôležitá. Odstránite usadeniny a tým predídete zbytočným problémom. Aj spotrebič vydrží dlhšie a bude fungovať ako má. Ešte stále si neviete rady, čo s tvrdosťou vody? Je to také jednoduché. Začnite rozborom a potom si nechajte poradiť odborníkmi. Tí vás nasmerujú, aká forma bude pre vás riešením. Možno ním budú filtre do domácnosti alebo zmäkčovače. Niekedy aj malé kroky vedú k pozitívnym zmenám.