.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pyramídy v Gíze postavila dávna vyspelá civilizácia ešte pred starovekým Egyptom

  • PDF
7714
Like!

pyramide-veu

Má Veľká pyramída písomné varovanie pre ľudstvo ? Dnes je veľmi veľa nevyriešených záhad okolo pyramíd, ktoré neboli dodnes prebádané a mätú aj vedcov, historikov i samotných turistov.

.

.

Veľké pyramídy sú stavbami spomedzi siedmich divov sveta, ktorá zostali zachované. Otázne stále je, že ako mohla byť tak obrovská stavba postavená s takou precíznosťou, ako mohli ľudia tesať, premiestňovať také obrovské kusy opracovaných kameňov a vytvoriť z nich takú veľkolepú stavbu. Je zarážajúce s akou presnosťou je cheopsova pyramida umiestnená podľa svetových strán s odchýlkou len 3/60 stupňa. Cheopsova pyramida je jednou z najpresnejšie postavených stavieb na svete, je na nej veľa ďalších detailov, ktoré sú ešte záhadnejšie.

.

.

V tomto článku uvedieme dôkazy, že pyramídu postavila dávna civilizácia, ktorá bola oveľa vyspelejšia ako sme si doteraz mysleli. Zaujímavé bolo číslo 144000, ktoré zohralo pri stavbe pyramídy dôležitú úlohu. Je zaujímavé čítať mnohé štúdie týkajúce sa Veľkej pyramídy v Gíze. No veľa detailov sa v knihách ani učebniciach nespomína. Sú to napríklad matematické vzorce, ktoré sú súčasťou stavby. Vonkajší plášť pozostáva z 144000 hladkých kameňov vyleštených s presnosťou 2 stotín centimetra, s hrúbkou 250 cm a váhou asi 15 ton. Číslo 144000 v tomto prípade pravdepodobne zohráva úlohu pri presnej veľkosti stavby.

pyramid1

Pyramída v tej dobe musela svietiť ako hviezda, pretože bola pokrytá vysoko lešteným vápencom. Kamene odrážali slnečné svetlo až do vesmíru a pyramída žiarila viac ako drahokam. Neskôr kamene chamtiví Arabi rozkradli a použili na stavbu mešít! Starí Egypťania volali pyramídy „Ikhet“ alebo „nádherné svetlo“. Veľká pyramída je jedinou pyramídou v Egypte, v ktorej sú zostupné aj vzostupné vnútorné chodby. Táto skutočnosť zostáva záhadou a v porovnaní s inými starými egyptskými stavbami je jedinečná a týka sa práve iba Veľkej pyramídy.

pyramid2

Orientácia na svetové strany. Veľká pyramída je orientovaná podľa svetových strán s odchýlkou iba 3/60 stupňa. Táto odchýlka súvisí s posunom pólov. Dá sa predpokladať, že poloha pri stavbe zodpovedala presne orientácii v tom čase. Ďalšou zaujímavou skutočnosťou je, že Veľká pyramída leží presne v strede pevninskej masy Zeme. Poludník a rovnobežka, ktoré najviac prechádzajú pevninou, sa stretávajú v dvoch bodoch, jeden je v oceáne a druhý vo Veľkej pyramíde.

Jediná pyramída v Egypte s 8 stenami. Tento fakt nie je mnohým ľuďom známy. Veľká pyramída je jedinou doteraz objavenou pyramídou na svete, ktorá má 8 stien. Každá zo štyroch hlavných stien je stredom od úpätia k vrcholu súmerne rozdelená a na každej strane konkávna zhruba o 0,5° až 1°. To sa dá pozorovať len zo vzduchu pri dobrej viditeľnosti počas východu a západu slnka v deň jarnej a jesennej rovnodennosti. V základných rozmeroch pyramídy sa odráža vzťah medzi pí a fí.

Hoci vedci rovnako ako aj školské učebnice tvrdia, že konštantu pí objavili až starí Gréci, je zjavné, že dávnym staviteľom bola známa už oveľa skôr. Pí vyjadruje pomer obvodu kruhu k jeho priemeru. Obvod kruhu = 2πr. Výška pyramídy je v rovnakom vzťahu k obvodu kružnice spájajúcej rohy jej základne ako polomer kruhu k jeho obvodu. Dokonalé spojenie s hviezdami. Mnohí veria tomu, že existuje súvis medzi súhvezdím Orión a usporiadaním pyramíd v Gíze.

Veľa ľudí však nevie, že zostupná chodba Veľkej pyramídy smerovala k hviezde Alfa Draconis (Thuban), ktorá bola Severkou asi 2170-2144 p.n.l. Súhvezdie Orión a Veľká pyramída. Južná šachta Kráľovej komnaty smerovala ku hviezde Al Nitak (Zeta Orionis) v súhvezdí Orión asi 2450 p.n.l. Súhvezdie Orión sa spájalo s egyptským bohom Ozírisom.

pyramid3

Slnko, matematika a Veľká pyramída. Dvakrát obvod podstavca žulovej truhly, ktorá sa nachádza v pyramíde, krát 10^8 je polomer Slnka (270.45378502 pyramidálnych palcov – 1 pyramidálny palec PI = 2.54 cm – * 10^8 = 687 698,441 km) Výška pyramídy krát 10^9 = priemerná vzdialenosť k Slnku 5813,2355653 * 10^9 * (1 mi / 63291,58 PI) = 91,848,500 míľ) Priemerná vzdialenosť k Slnku = polovica uhlopriečky základne krát 10^6 Výška pyramídy krát 10^9 je priemerná vzdialenosť medzi Zemou a Slnkom alebo astronomická jednotka (5813,235565376 PI x 10^9 = 91 848 816,9 míľ) Priemerná vzdialenosť k Mesiacu = dĺžka Jubilejnej chodby krát 7 krát 10^7 (215,973053 PI *7* 10^7 = 1,5118e10 PI = 238 865 míľ)

 

Váha Veľkej pyramídy sa odhaduje na 5 955 000 ton. Keď toto číslo vynásobíme 10^8, dostaneme približne hmotnosť Zeme. S plášťom by bola Veľká pyramída pravdepodobne viditeľná z pohoria v Izraeli a z Mesiaca. Zakrivenie stien pyramídy sa presne zhoduje so zakrivením povrchu Zeme. Piramída nebola postavená pre múmie. Podľa dohadov boli pyramídy postavené ako hrobky pre faraónov. Ale podľa inej teórie však vo Veľkej pyramíde nebola nikdy objavená žiadna múmia. Táto skutočnosť dáva priestor úvahám o inom účele stavby Veľkej pyramídy. Keď do nej po prvýkrát vstúpili Arabi v roku 820, jediná vec, ktorú našli, bola prázdna žulová truhla v Kráľovej komnate. Bola postavená v harmónii s galaxiou.

pyramid4

Podľa rôznych zdrojov o polnoci v deň jesennej rovnodennosti v roku, kedy bola ukončená stavba Veľkej pyramídy, viedla pomyselná čiara od vrcholu pyramídy ku hviezde Alcyone. Alcyone je najjasnejšia hviezda Plejád stará menej ako 50 miliónov rokov. Je vzdialená asi 400 svetelných rokov od Zeme. Slnečná sústava spolu s inými hviezdnymi sústavami údajne obieha okolo tejto hviezdokopy podobne ako planéty obiehajú okolo Slnka.

Ako mohli mať dávni stavitelia pyramíd takéto vedomosti z dávnej astronómie, zostáva doteraz záhadou. Archa zmluvy v Kráľovej komnate. Objem sarkofágu v Kráľovej komnate sa presne rovná objemu archy zmluvy opísanej v Biblii. Je zaujímavé, že sarkofág je príliš veľký na to, aby sa dal preniesť cez vchod. Musel byť teda na svoje miesto položený už v čase stavby piramídy. Záhadný sarkofág vo Veľkej pyramíde.

Ak veľký sarkofág neukrýval pozostatky faraóna, potom na čo slúžil? Bol vyrobený z jedného veľkého žulového bloku. Na jeho výrobu a opracovanie by bolo potrebné špeciálne vybavenie, bronzové píly dlhé minimálne 2,5 m a k tomu osadené zafírmi. Na vyhĺbenie vnútra by boli potrebné vrtáky z rovnakého materiálu a leštička na doopracovanie povrchu.

Mikroskopická analýza odhalila, že bol vyrobený pomocou vrtákov s tvrdými drahokamami a bol použitý tlak neuveriteľných až 2 ton. Bolo by niečo takéto možné v tom čase s primitívnymi nástrojmi, bez pomoci špeciálnej techniky a vybavenia? Zdravý rozum hovorí že asi ťažko.

Naskytá sa možnosť, že stavby týchto dokonalých piramídových diel musela riadiť a vytvárať nám neznáma mimozemská civilizácia. Na Kryme objavili záhadné, až 65 miliónov rokov staré pyramídy.

Zdroj internet. Prečítajte si aj ďalšie zaujímavé články.

Mimozemský život, kto neprečíta neuverí, kto nás vlastne stvoril ?

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina