.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pečené kura s nádivkou

  • PDF
574
Like!

pecene-kura-s-nadivkou

Jednoduchá a chutná klasika, ktorý poznáme z nášho detstva

.

.

Suroviny:

1 ks kura

trošku čierne mleté korenie

podľa chuti mletá červená paprika, soľ, oregano

olej

voda na podliatie

 

Postup:

Kura si dostatočne umyjeme, osolíme, okoreníme a opaprikujeme nielen zvonka, ale aj zvnútra a pod kožou. Pridáme trošku oregana. Oregano, môžte aj vynechať. Potrieme si celé kura olejom, dáme do pekáča, podlejeme vodou a dáme do vyhriatej rúry na 250 stupňov na desať minút zapiecť.

Po 10 minútach kura prikryjeme alobalom, alebo sklom /jánske sklo/ a znížime teplotu na 180 stupnov. Kuriatko budeme pomaly piecť hodinu a pol, alebo až 2 hodiny, záleží ako vám pečie sporák. Kura počas pečenia kontrolujeme a polievame šťavou s výpeku. Po 2 hodinách dáme dole alobal a ešte zapečieme na 15 minút, aby ste dosiahli chrumkavú kožku.

.

.

Nádivka s kuracej, alebo kačacej pečienky

Suroviny:

6 rožkov

1 cibula

2 vajcia

2 cesnaky

mlieko

sol a čierne mleté korenie

olej, masť

 

Postup:

Pečivo si nakrájame na menšie kúsky, dáme do misky a polejeme rozšlahaným žltkom s mliekom. Necháme nasiaknuť, pridávme čierne mleté korenie, sol a cesnak. Na masti si opražíme cibulku do zlatova a opečieme si očistené a nakrájané pečienky. Po vychladnutí pridáme do misky s pečivom. Do tuha ušlaháme sneh a lahko vmiešame. Vymažeme si plech, rozotrieme pomiešanú zmes a pečieme v predhriatej rúre na 170 stupnov, 25-30 minút dozlatova.

Táto plnka na plech, sa dá urobiť chutne aj bez rozdelovania vajec na žltka a bielka a šlahania snehu. Jednoducho len pridáte vajcia v celosti a premiešate. Máme aj túto verziu odskúšanú a plnka sa vydarila.

Upečené kura s nádivkou podávame s ryžou a červenou zaváranou kapustou.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina