.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zahryzli sme sa do jabĺčka: iPhone 5S a iPhone 5C pod drobnohľadom

  • PDF
6299
Like!

iphone5c-iphone5s1

Americká spoločnosť Apple predstavila po prvýkrát hneď dvojicu nových telefónov iPhone.

.

.

IPhone 5C je obdobou minuloročného modelu s plastovým krytom, ktorá rozhodne nie je tak lacná, ako Apple tvrdil. iPhone 5S je oproti nemu klasickým pokračovateľom s výkonným hardvérom.

iPhone 5C mal byť lacnou variantov chytrého telefónu pre tých, ktorí nepotrebujú najvýkonnejší hardvér a zároveň nemajú toľko financií. Verzia s 16 GB pamäťou síce stojí len 74 euro, ale iba v prepočte z amerických dolárov a v dotovanej verzii od operátora.

Farebný iPhone 5C

V Nemecku tento mobil vyjde na 599 euro a to nie je lacné. iPhone 5C má štvorpalcový Retina displej, A6 procesor, 8 Mpix fotoaparát, predný FaceTime HD kamera a Bluetooth 4.0. Kryty sú vo farbách: zelená, červená, modrá, žltá a biela.

iphone5c-iphone5s

Výkonný iPhone 5S

iPhone 5S má nový procesor A7 s 64 bitovou architektúrou, ktorý je dvakrát rýchlejší ako ten v predchádzajúcom modeli. 8 Mpix fotoaparát dokáže zhotovovať panoramatické snímky v rozlíšení až 28 Mpix. Zároveň nahráva v 120 snímkach za sekundu aj HD video v rozlíšení 720p. Záznam potom vie telefón spomaliť. Nový mobil bude dostupný v bielej, čiernej a aj v zlatej variante.

Čítačka odtlačkov

Veľkou bezpečnostnou novinkou je čítačka odtlačkov zabudovaná v Home tlačidle. Vďaka Touch ID, ako novinku Apple nazýva, sa mobil odomkne iba právoplatnému majiteľovi. Dotované ceny v USA sú v prepočte 151 euro (16 GB verzia), 224 euro (32 GB verzia) a 302 Sk (64 GB verzia). Oba modely by sa vo väčšine krajín mali začať predávať 20. septembra.

ODPORÚČAME:

Najstrašidelnejší dom vo Veľkej Británii dom v Borley

Ako odstrániť mastnotu bez chemikálii?

Technická novinka ASUS Padfone 2

Prečo ženy nevedia hospodáriť s peniazmi?

Talianske Benátky, mesto zamilovaných

tags: zahryzli sme sa do jablcka iphone 5s a iphone 5c pod drobnohladom

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina