.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Veselé bývanie, osem najfarebnejších miest na svete

  • PDF
3475
Like!

vesele-byvanie

Ste priaznivci farieb a veselého bývania? Asi vieme, kam by ste sa mohli presťahovať.

.

.

Fasády nemusia byť len nudné jednofarebné.

vesele-byvanie2

1. Lima, Peru

Lima je iste najfarebnejším mestom v Peru. Vydajte sa do neho kedykoľvek počas roka, aby ste natiahli všetky jeho vône a nálady. V Lime sa stále niečo deje, festivaly, prehliadky, trhy, oslavy - nudiť sa určite nebudete.

vesele-byvanie6

2. Guanajuato, Mexiko

Mesto s bohatou históriou, opradené mnohými mýtami a legendami. Mesto, ktoré žije, ktoré dýcha a ktoré vás totálne vtiahne a pohltí. Pri návšteve Mexika by ste ho nemali vynechať.

vesele-byvanie1

3. Štokholm, Švédsko

Sedemsto rokov staré mesto, rozprestierajúce sa na 14 ostrovoch, ktorého brehy obmýva Baltské more. Strhujúca architektúra, rozprávkové hrady, paláce, jazerá. Štokholm je ideálnym cieľom pre váš ďalší výlet!

vesele-byvanie3

4. Valparaíso, Chille

Pestré mestečko plné farebných koloniálnych budov, múzeí, katedrál a kostolov. Až sa do neho vypravíte, nesmiete minúť námorné múzeum, ktoré vám prerozpráva celú svoju históriu.

vesele-byvanie4

5. Willemstad, Curacao

Hlavné mesto ostrova Curacao v Karibskom mori je veľmi podobné holandskému Amsterdamu. Je plné nádherných budov postavených v klasickom holandskom štýle.

vesele-byvanie7

6. St. John's, Newfoundland, Kanada

Jedno z najstarších a najkrajších miest v Severnej Amerike. St. John's je hlavným mestom Nového Foundlanda. Jeho história siaha až do roku 1400, kedy vznikali prvé farebné domy.

vesele-byvanie5

7. Wroclaw, Poľsko

Aj naši susedia sa nám pekne vyfarbili. Choďte sa niekedy pozrieť do mesta Wroclaw. Mesto sa pýši asi dvesto mostami, útulnými kaviarňami, reštauráciami a obchodmi. Je jedným z najpestrejších miest v Poľsku.

vesele byvanie8

8. Manarola

Dedinka Manarola sa nachádza v jednej z najkrajších oblastí Talianska - Cinque Terre. Malebné domčeky vznikali už v dvanástom storočí a doteraz fascinujú nielen turistov, ale aj maliarov a filmárov. Maranola je aj na úvodnom obrázku.

.

.

ODPORÚČAME:

Lacné a pohodlné bývanie, nasťahujte sa do plechovky

Slovenský emigrant v Austrálii, domov sa vraciam každé leto

Bungalov či poschodový dom? Neviete sa rozhodnúť?

Už nechceli platiť hypotéku, už nechceli byť otrokom svojej mzdy, kúpili si loďku

Stavba domu svojpomocne

tags: vesele byvanie osem najfarebnejsich miest na svete

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina