.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ak ste v práci nová, radšej sa nepretvarujte

  • PDF
2773
Like!

pracovny-tym1

Konečne sa vám podarilo zohnať novú prácu, ale teraz stojíte na prahu dverí ale akosi sa vám nechce medzi kolegov.

.

.

Ako to urobiť, aby ste v práci nebola za "tú novú", ale do kolektívu bez problémov zapadla?

1. Buďte ústretová

Dobré spôsoby sa cenia. Preto k svojim kolegom buďte zdvorilá a milá a nezabudnite poďakovať všetkým, ktorí vás zaškoľujú a hovoria čo a ako. Aj keď si to nie všetci zapamätajú, dobrý dojem to po vás určite zanechá.

Rozhodne sa prvé dni, aj napriek tomu, že patríte medzi introvertov, neuzatvárajte do seba, ale zapájajte sa a všímajte si, čo sa okolo vás deje.

2. Pýtajte sa

Ak si s niečím neviete rady, alebo neviete v nejakom programe pracovať, nebojte sa opýtať. Je lepšie opakovane klásť, napríklad aj hlúpe otázky a odovzdať potom kvalitnú prácu než sa tváriť, že všetko viete, všetko poznáte a zadanú úlohu nevypracovať poriadne len preto, že neviete, ako sa čo robí alebo obsluhuje.

3. Nepodliezajte šéfovi

Byť pracovitá a svedomitá, to je iste žiaduce. Byť však príliš iniciatívna a prehnane snaživá, na to pozor! Image "vriťolezky" vám u vašich spolupracovníkov skôr uškodí. Kým šéf vašu snahu ocení, kolegovia vás budú považovať za rivalku a votrelca. Preto sa držte svojich pracovných povinností a nezostávajte v práci zbytočne nadčas.

pracovny tym

4. Nepretvarujte sa

Hrať si na niečo, čo nie ste, sa nevypláca v osobnom ani v pracovnom živote. Skôr či neskôr by vaše pravé Ja, aj tak vyplávalo na povrch a preto je lepšie byť hneď od začiatku prirodzená a sama sebou.

Pokiaľ ste ale od prírody ironická a rýpava, trochu se v prvých dňoch kroťte, nie všetkým spolupracovníkom by to mohlo byť po chuti.

5. Nehádajte sa

I keď sa vám názory niektorých vašich kolegov priečia, vzpomeňte si na príslovie „mlčať je zlato“ a držte sa ho zubami nechtami. Hádkami, rovnako ako unáhlenými uzávermi alebo stažovaním si na niečo, plusové body určite nezískate.

Až keď sa s ostatnými zžijete a upevníte si svoje postavene, môžete si s niekym začať vymieňať svoje názory.

.

.

ODPORÚČAME:

Na čo si dať pozor a čítať na etiketách potravín

Viete kde je najviac pijanov a silná spotreba alkoholu?

Ako byť štastný, cesta ku šťastiu

Krásy a zaujímavosti Slovenska, jaskyne a minerálne pramene

Kámasútra kniha umenia láskyplného sexu či akrobacie

tags: ak ste v praci novar adsej sa nepretvarujte

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina