.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Čo je to Instagram? Zdielanie fotiek a videí bez hraníc

  • PDF
4717
Like!

aplikacia-instagram

Instagram je obľúbená sociálna sieť a jednoduchá zábavná fotoaplikácia pre operačné systémy android aj ios.

.

.

Patrí k najznámejším aplikáciám, ktoré dokážu jednoducho upraviť fotku pomocou špeciálnych filtrov a rôznych farebných efektov. Službu založili Kevin Systrom a Mike Krieger. Aplikácia umožňuje zdieľať zhotovené fotografie aj prostredníctvom sociálnych sietí ako je Facebook či Twitter... Za spomenutie tiež stoja štatistiky používania Instagramu. V tomto mesiaci dosiahol počet používateľov aplikácie magickú hodnotu 130 miliónov. Denne sa im podarí nahrať viac ako päť miliónov fotografií od výmyslu sveta.

Aplikácia Instagram existuje od roku 2010 o 2 roky neskôr ho kúpil zakladateľ Zuckerberg, majiteľ facebooku. Najväčšia sociálna sieť zaplatila za spoločnosť, vývojárom populárnej aplikácie pekný balík 1 miliardu USD.

Pre používateľov Twitteru je Instagram niečo veľmi podobné. Rozdiel vlastne spočíva len v tom, že v Twitteri sa posielajú krátke texty, do ktorých možno pridať aj odkaz na obrázok. V Instagrame zas hlavnú úlohu hrajú fotografie s možnosťou pridania textového popisu. Službu teda tvorí akýsi chronologicky zoradený prúd fotiek. Nájdete medzi nimi vždy čerstvé fotografie, ktoré sú vytvorené vami sledovanými používateľmi.

Môžete si teda vybrať len tých ľudí, ktorých štýl fotenia, je vám najviac blízky. Na Instagrame však nenájdete len upravené fotografie, do ktorých bol pridaný nejaký efekt či rámček. Množstvo ľudí totiž nahráva aj neupravené obrázky. Tie sú tým pádom, čo sa týka hodnotenia, najdôveryhodnejšie.

Týmto spôsobom sa tiež dá najlepšie zistiť, či je daná fotografia kvalitná alebo nie. Treba tiež podotknúť, že nie je nutnosťou pridávanie fotografií zhotovených len mobilným telefónom. Mnoho používateľov totiž pridáva fotky zhotovené digitálnym fotoaparátom.

Nachádzajú sa tam rôzne výtvory od výmyslu sveta. Od takzvaných zrkadlových profiloviek, až po umelecké fotografie ľudí, zvierat, krajiny a iného. Väčšina snímok je podľa všetkého neupravených, prikrášlené kúsky sú v menšine.

Po vstupe do aplikácie Instagramu sa ihneď dostanete na Domovskú stránku. Na nej sa zobrazujú fotografie zhotovené priateľmi. Avšak pre tých, ktorí ešte nikoho nesledujú, by mohla byť zaujímavá sekcia Popular. V tejto časti nájdete tie najpopulárnejšie fotografie, ktoré majú najviac komentárov či kliknutí na Páči sa mi to. To však neznamená, že kúsky v spomínanej sekcii sú tými najkvalitnejšími. Väčšinou sa tu objavujú romantické, gýčové či nežnejšie fotografie, ktoré nemajú veľkú umeleckú hodnotu.

Avšak aj v sekcii Explore sa nájdu i takí autori, od ktorých je vhodné sa inšpirovať. Potom nie je na škodu pozrieť si jeho profil, aby sme zistili, koho on sám sleduje. Následne stačí začať sledovať daného človeka a nová inšpirácia je na svete, je to akási reťazová reakcia.

aplikacia-instagram1

V aplikácii sa nachádza aj iná zaujímavá sekcia. V časti News a jej podsekcii Following sa zobrazujú fotografie, ktoré sa páčia vašim priateľom. Instagram tiež obsahuje množstvo užitočných nastavení. Vybrať sa dá napríklad aj aplikácia kamery zahrnutá v samotnom programe.

Nie je teda potrebné použiť klasické prostredie, aplikácia totiž sníma rovno v spomínanom štvorcovom formáte. Tým pádom odpadávajú úpravy okolo orezávania fotografie, ktoré je potrebné vykonať pri výbere snímku zo vstavanej galérie. Nové príspevky sa na nástenku pridávajú veľmi jednoducho. Po kliknutí na stredové modré tlačidlo sa spustí aplikácia kamery, tiež sa dá vybrať konkrétna fotografia z galérie obrázkov, no tú však treba orezať.

Po vykonaní nejakých úprav, akými sú napríklad pridanie filtra či otočenie objektu, sa dá výsledná fotografia zverejniť priamo v aplikácii alebo jednoducho na rôznych sociálnych sieťach Facebook, Twitter, Tumblr či Foursquare.

Po novom sa dajú pridávať aj krátke 15 sekundové videá. Aplikácia sa dá voľne stiahnuť.

.

.

ODPORÚČAME:

Čo sa udeje za 60 sekúnd na internete? Je poslaných 216 000 fotiek, 278 000 tweetov a pridaných 1,8 milióna like na facebooku

Z chlapca sa stal milionár. Na čom zbohatol?

Stiahnite si aplikácie do mobilu, alebo tabletu

Warface Moderná Bojová Online Free to Play Hra

Najlepší bicykel za 25 000 eur, alebo najdrahší na svete

tags: co je to instagram zdielanie fotiek a videi bez hranic

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina