.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Šesť najzáhadnejších a najstrašidelnejších miest na planéte, len pre dobrodruhov!

  • PDF
8892
Like!

kostnica-v-kutnej-hore

Je úplne jedno, či veríte na duchov, alebo nie, napriek tomu sú na svete miesta, kde by ste noc určite stráviť nechceli.

.

.

Tieto miesta sú známe najmä pre svoju tajomnosť, tragédie, ktoré sa tam udiali a vôbec pre svoje desivé okolie a nevysvetliteľné zlé energie.

les-sebevrahov

1. Aokigahara alebo Les samovrahov v Japonsku

Od roku 1950 tam svoj život ukončilo už viac než 500 samovrahov. Nepriepustný, temný a hustý les na úpätí hory Fuji je tak desivý, že by ste radšej išli tráviť víkend do lesa zo Záhady Blair Witch. V niektorých miestach je hustota porastu tak vysoká, že ani cez deň neuvidíte žiadne svetlo, je tam permanentná tma. Mysterióznosť tohto miesta rieši dokonca aj japonská vláda a tak ak sa tam vydáte, uvidíte okrem mŕtvych tiel aj ceduľu s nápisom ako "Myslite na rodinu" alebo "Život je vzácny".

Počkať, mŕtvych tiel?

Počet samovrahov je len odhad. Les je tak veľký a nepriechodný, že nie je v silách vyšetrovateľov nájsť všetky obesencov, väčšinou je to dielom náhody. Čiže to funguje asi tak, že idete na vychádzku a buď šliapnete na lebku, alebo sa pred vami znenazdajky zjavia nohy visiace zo stromu. Baf!

most-overtoun

2. Most Overtoun u škótskej dedinky Milton

V skutočnosti je malebný a kebyste na ňom stáli, určite by ste urobili veľa krásnych fotiek. Čo je v poriadku, ale na most nikdy neberte svojho psa. Nikdy! Prečo? Lebo sa s najväčšou pravdepodobnosťou sa vrátite bez neho, teda ak ho nedokážete udržať na vodítku.

Most Overtoun je obkľúčený nejakou temnou silou, ktorá núti všetky psy, ktoré vstúpia na most, spáchať samovraždu. Vyšmyknú sa s neuveriteľnou silou majiteľom z vodítok a skáču so šialeným výrazom z mosta. Ak pád prežijú a sú schopní chodiť, vylezú na most a znova skočia. Kým proste nezomrú. Legenda hovorí, že pod mostom sa skrýva démonická sila, ktorá si žiada čerstvú krv. Veda sa snažila záhadu vysvetliť tým, že zvláštne prúdenie vzduchu vyzdviháva pach hlodavcov a psy skáču pre korisť. Nič sa ale nepodarilo preukázať. Priemerne sa tam zabije jeden pes každý mesiac.

dom-winchester

3. Dom Winchesterovcov v Kalifornskom San José

Je to obrovský komplex o neuveriteľných 160 izbách a celý bol navrhnutý ako bludisko. Sú tam schodiská a dvere vedúce nikam, respektíve do stien, tajné chodby, slepé uličky, slepá okná a výstupy k stropom, ktorými sa ďalej nedá dostať. Bol tak navrhnutý zámerne, aby rodinu ochránil od pomstychtivých duchov.

Akých a prečo pomstychtivých duchov?

Rodina Winchesterová nie je len tak nejaká rodina. Ako jej meno dáva tušiť, dedo Winchester stojí za vynálezom najznámejšej pušky, winchesterovky. Jeho vnučka nechala v 19. storočia postaviť toto obrovské sídlo, pretože sa v rodine diali divné veci a jedno bostonské médium jej povedalo, že duchov by upokojila realizáciou veľkého komplexu, kde by bolo dosť miesta pre všetky obete. Teda pre všetkých, ktorí zomreli práve guľkou z winchesterovky. Stavba začala roku 1884 a trvala 38 rokov. Dom teraz slúži k prehliadkam a nikto by v ňom nechcel nocovať. Existuje nespočetné množstvo videí a fotografií zachytávajúcich duchov, divné zvuky, pohyby a poltergeisty.

4. Kostol Všetkých svätých s kostnicou

Toto miesto ani nie je ďaleko. Nachádza sa v Sedlci pri Kutnej Hore a celá Kostnica je podzemnou kaplnkou pohrebného kostola, kde je podľa povestí svätá pôda. Jeden z opátov priviezol z Jeruzalema hrsť hliny a rozprášil ju na mieste kláštorného cintorína, čo pre obyvateľov kráľovského mesta Kutná hora znamenalo, že sa chceli nechať pochovávať tam. Cintorín zažil nápor najmä v časoch morovej rany a husitských vojen, kedy bolo na mieste pochovaných asi 40 tisíc tiel.

Ale prečo sa z kostí stala výzdoba?

Vlastne ich už nebolo kam ukladať. Na konci 15. storočia bol cintorín zrušený a pre exhumované kosti nebolo miesto. Poloslepý sedlecký mních ich teda v kaplnke začal skladať do pyramídy. Kosti sa potom dostali do plánov na obnovu kaplnky a v 18. storočí ich stavebný majster

František Rinti použil k výzdobe. Kosti vybielili chlórovým vápnom a postavil z nich napríklad obrovský luster. Návštevníci v Kostnici cítia nepríjemnú energiu, ľuďom sa robí mdlo a niektorí tvrdia, že počuje podivné zvuky vychádzajúce z kostí. Spolu s hradom Houska a jihlavskými katakombami to patrí medzi najzáhadnejšie miesto v Českej republike.

rezort-san-zhi

5. Rezort San Zhi na severe Taiwanu

Pôvodne to malo byť odpočinkové stredisko pre bohatých a znudených ľudí, ktorí mali bývať v podivnom komplexe zostavených z budov, čo pripomínajú UFO. San Zhi, stojaci kúsok od veľkomesta Taipei, sa ale svojej dostavby nikdy nedočkalo. Po sériách záhadných tragických úmrtí sa vláda v 80. rokoch rozhodla, že projekt zastaví a dá od budov ruky preč.

Čo robotníkov a ľudí z okolia zabíjalo?

To sa nevie, miestny odmietajú o celej záhade hovoriť, z nikoho nedostanete ani slovo. Existujú ale podivné svedectvá o strašidelných deťoch bez očí, ktoré požierali duše robotníkov a staviteľov, a o démonických príšerách, ktoré sa živili ľudským mäsom. Nikdy sa neprišlo na to, prečo tam tragicky zomrelo veľa ľudí, ale jedno je isté. San Zhi je tak desivé miesto, že dokonca inšpirovalo tvorca jednej z nejstrašidelnejších počítačových hier, podľa ktorej sa natočil slávny horor Silent Hill.

hora-mrtvych-na-urale

6. Hora mŕtvych v severnej časti pohoria Ural

V roku 1959 sa skupina desiatich horolezcov vydala na nie príliš náročnú expedíciu, výstup na horu Cholat Sjachyl - Hora mŕtvych, ktorá je vysoká 1 079 metrov a leží v severnej časti Uralu. Skupinka známa ako Djatlovova expedícia podľa vodcu Igora Djatlova, sa už po niekoľkých dňoch musela zo zdravotných dôvodov rozlúčiť s jedným zo svojich členov Jurijom Judinom, ktorý sa 28. januára 1959 vrátil späť domov a deväťčlenná skupina pokračovala na výstup na Horu mŕtvych. V jednom z priesmykov hory si 2. februára zriadili tábor a ráno z neho už nikto nevyšiel. Počas noci skupinu táborníkov niečo napadlo a tí v hrôze rozrezali zvnútra stany, polonahí bežali do mrazu, bez topánok a bez oblečenia. Všetci do jedného ešte tej istej noci kruto zomreli.

Mŕtve telá boli bez jazyka, bez očí a mali zlámané kosti.

Stromy okolo tábora boli do výšky piatich metrov polámané, tela ležali v nemej hrôze všade okolo. Záchrannej expedícii sa naskytol desivý pohľad. Telo jednej z žien bolo bez jazyka, ktorý bol vyrezaný, mala znetvorenú celú tvár bez očí. Iné mŕtvoly mali zlomené končatiny a rozbité lebky. Všetci boli bosí, niektorí vykazovali známky ožiarenia. Nikto nevie, čo sa tej noci stalo, na Horu mŕtvych sa ľudia neodvažujú znovu vstúpiť. Podľa legendy tam žije Yetti, podľa miestnych, ktorí žijú na úpätí, to bol mimozemský útok. V Rusku tiež dodnes sú zvesti o tom, že tam sovietska armáda vykonávala nepovolené skúšky, dôležité dôkazy o Djatlovovej výprave boli zničené. Každopádne názov Hora mŕtvych nesie tento útvar už celé stáročia a rozhodne z nejakého dôvodu.

V kinách sa premieta film, ktorý bol inšpirovaný touto udalosťou volá sa Záhada hory mŕtvych thriller 2013

.

.

ODPORÚČAME:

Koniec sveta Jeho dátum je na obraze Posledná večera

Najstrašidelnejšie miesto na svete je benátsky ostrov Poveglia

Pozrite sa na desať zaujímavých a opustených miest po celom svete

Zaháda lode Mary Celeste

Holanďan Ramon Bruin kreslí 3D obrázky obyčajnou ceruzkou

Divoké zvieratá, ako ste ich určite ešte nikdy nevideli!

tags: sest najzahadnejsich a najstrasidelnejsich miest na planete len pre dobrodruhov

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina