.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Čierna Hora má 293 km dlhé pobrežie so 117 nádhernými plážami

  • PDF
23159
Like!

ulcinjska-riviera-cierna-hora

Dlho zabudnutým kráľovstvom, nie je nič iné ako nádherná Čierna Hora - miesto, kde sa turistický ruch v určitom období príliš nerozvíjal.

.

.

Dnes je všetko inak a táto "zakliata princezná" precitla, aby Vás ohromila svojou nevídanou krásou. Tak ako v každom kráľovstve, aj v tomto sa dejú nevídané kúzla, stačí hodina v lietadle a rozprávka začína ...

Tento malý, dnes už suverénny štát má rozlohu len 13 812 km ². K videniu sú tu ale úžasné poklady. Medzi tie najvzácnejšie patria majestátne dvojtisícové hory, kryštálové more hrajúce všetkými odtienmi modrej, rýdza príroda ako z maliarskeho plátna, nezameniteľná kultúrna tradícia a výborné jedlo. Samostatnou kapitolou je pohostinnosť miestnych obyvateľov. Tí sa riadia heslom, hosť do domu, boh do domu.

Ulcinjská riviéra

Takmer dvadsať kilometrov pláži, architektúra ako z učebníc dejepisu a veľa prírodných skvostov na jednom mieste. Uchváti vás piesčitý ostrov Ada a Velika Plaža, ktorá sa môže pýšiť prívlastkom, najdlhšia a najkrajšia na celom čiernohorskom pobreží.

cierna-hora

Budvanská riviéra

Intímne skryté zátoky, maličké tiché prístavy, čistý piesok a stále slnečno, to je Budvanská riviéra. Jedným príkladom za všetky miestne letoviská môže byť malé rybárske mestečko Bečići, srdcová záležitosť každého, kto túto riviéru navštívil. Čaká vás tu malebná piesočná zátoka, nad ňou sa týčia husté voňavé borovicové lesy. A že nie je pláž ako pláž, potvrdila v roku 1935 odborná komisia s Paríža, ktorá tú tunajšiu označila za najkrajšiu pláž Európy. Svoj pôvab si zachováva, aj keď sa za tú dobu pomerne modernizovala. Dnes prekvapí aj požičovňami vodných skútrov, šliapacích bicyklov, alebo vodných lyží.

Barská riviéra

Bar by sa dal označiť útočiskom aktívnych turistov. Pretože je najväčším námorným prístavom Čiernej Hory, nezabudnite fotoaparáty. Pohľad na všadeprítomné lode vás určite nadchne. Bar je moderné mesto, kde sa dá dobre kultúrne vyžiť. Jeho dominantou sú krásne rozľahlé piesočnaté pláže, ktorých tu napočítate až 20. Ich Rozloha dosahuje úctyhodných 9,000 m2, no uznajte sami, nie je toto číslo výzva pre dovolenkárov ?

cierna-hora1

Hurá na výlet

Čierna hora je pretkaná národnými parkami, divokými riekami, bujnou vegetáciou na druhej strane miestami plnými pôžitkov civilizácie. Môžete absolvovať výlet do nočného ulíc Budvy či Ulcinu, rafting na rieke Tara, kúpanie v Skadarskom jazere, alebo ako najobľúbenejšie sú lodné výlety po Bokakotorskom zálive s návštevou historického mesta Kotor.

.

.

ODPORÚČAME:

Malta piesočnaté pláže, tyrkysové more

Svet miliardárov v Dubaji sa potápa!

Najkrajšie mestá postavené na útesoch

Maglev super rýchly vlak budúcnosti

Tiger je najohrozenejším druhom zvieraťa už ich je len 3200

tags: cierna hora ma 293 km dlhe pobrezie so 117 nadhernymi plazami

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina