.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Krásna dekorácia za pár minút? Vyskúšajte maľovanie na sklo!

  • PDF
22661
Like!

malovanie-na-sklo

Premýšľate, ako nápadito zútulniť váš byt? Nepotrebujete k tomu veľa peňazí, stačí len šikovné ruky a pár minút času, v článku sú k dispozícii predlohy.

.

.

Maľovanie na sklo je skvelou príležitosťou, ako využiť svoj voľný čas efektívne. Stačí si len kúpiť sadu farieb, vytiahnuť staré zaváracie poháre, vázy alebo fľaše a o zábavu pre celú rodinu máte postarané. Vlastnými silami dokážete vyrobiť krásne a originálne dekorácie, ktoré skrášlia váš byt či poslúžia ako milý darček. Pretože sa fantázii a kreativite medze nekladú, je len na vás, akým dekorom sklenené predmety ozdobíte.

Láka vás maľovanie na sklo, len neviete, ako správne začať? Pripravili sme si jednoduché tipy, ktoré by vám mali maľovanie na sklo uľahčiť.

Ktoré predmety sú vhodné na farbenie

Prakticky čokoľvek, čo sa vám páči. Ozdobiť môžete sklenené koreničky, vázy, svietniky, džbány, poháre, misky, taniere a ďalšie predmety.

Aké farby kúpiť?

V špecializovaných papiernictvách či výtvarných potrebách, ľahko zoženiete kvalitné farby na sklo. Iste Vám poradia, ktoré sú najkvalitnejšie a vhodné k amatérskemu použitiu. Farby sa od seba totiž líšia riedením a spôsobom spracovania. Niektoré farby schnú pomaly na vzduchu, iné je nutné vypáliť v rúre. Výhodou farieb určených k vypáleniu v rúre, je dlhšia životnosť a použiteľnosť, hodí sa pre často umývané predmety - poháre, taniere... Používať však môžete len tie predmety, ktoré znesú vysokú teplotu. Oproti tomu rýchloschnúce farby sú jednoduchšie na použitie, ale je potrebné ich opatrne čistiť najlepšie v studenej vode.

Ak si myslíte, že sú farby drahé a váhate koľko ich treba kúpiť, potom odporúčame určite vziať čiernu, tzv kontúrovaciu farbu v tube. Farby na vyplnenie predkreslených motívov kontúrou vždy zvoľte podľa plánovanej dekorácie. Ak si všetko dopredu nakreslíte na papier, ušetríte čas a tiež peniaze za nákup farieb.

Nemáte radi nudu a lákajú vás skôr kreatívnejšie veci? Potom si k farbám môžete zakúpiť aj špeciálne prísady - médiá, ktoré dokážu meniť štruktúru a charakter farby. Odtiene tak môžu byť jemnejšie s dúhovými odleskami či s perleťovým efektom.

Akú techniku ​​zvoliť

Pred začatím si pripravte papierový blok, ceruzku, tenký štetec, pohár s vodou a farby. Sklenené predmety starostlivo umyte a zbavte všetkých mastných a prachových stôp. Ako prevencia poslúži aj handrička namočená v octe, ktorou sklo pretrite. Sklo by nemalo mať povrchové chyby.

Ak ste na sklo nikdy nemaľovali, potom si všetko najskôr vyskúšajte na drobným sklenených tabuľkách bez zaoblenia.

Najprv si spravte nákres a načrtnite ho ľahko ceruzkou na papier a až potom preneste vzor na sklo. Obrys obrázku nakreslite kontúrovacou farbou. Až potom zľahka tenkým štetcom všetko vyfarbite. Ak chcete na sklo dostať netradičné štruktúrované vzory, skúste naniesť farbu drobnou hubkou. Hubka na skle vytvorí originálne odtlačky.

Keď sa vám kresba nepodarí či kontúru pretiahnete, nezúfajte! Farbu možno ľahko zmyť obyčajnou vodou. Menšie plochy utrite handričkou, u väčších pomôže ponorenie do vody.

Ak chcete naozaj netradičný výrobok, potom skúste pomaľovať farebné sklo! Výsledok stojí naozaj za to! Vašu maľbu oživí tiež vlepovanie rôznych ozdôb - sklenené guľôčky, piesok a pod., alebo vyskúšajte decoupage.

Prinášame Vám zopár námetov na maľovanie na sklo. Námet si vytlačte a dajte pod sklo na ktoré sa chystáte kresliť. Línie jednoducho obkreslíte.

labute-malovanie-na-sklo

ruza-malovanie-na-sklo2

lod-malovanie-na-sklo

kvety-malovanie-na-sklo

kvietky-malovanie-na-sklo

delfin-malovanie-na-sklo

motyl-malovanie-na-sklo

ruza

lucny-kvet-malovanie-na-sklo

kvet-malovanie-na-sklo

tulipany-malovanie-na-sklo

snehulienka-malovanie-na-sklo

macka-malovanie-na-sklo

tags: krasna dekoracia za par minut vyskusajte malovanie na sklo

.

.

ODPORÚČAME:

Servítková technika postup na rôzne podklady Decoupage

Ako zariadiť detskú izbu? Nápady na farebný interiér

Používate lak na nechty? Viete ako ho okrem manikúry použiť?

Umelecké 3D diela na chodníku

Dievčatko predáva svoje obrazy za tisíce eur

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina