.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Už nechceli platiť hypotéku, už nechceli byť otrokom svojej mzdy, kúpili si loďku

  • PDF
8294
Like!

byvanie-na-lodi

Rodina s dvomi deťmi, predala dom za 249 000 libier vo West Midlands a teraz žijú v modrej ľodke, ktorú kúpili za 80 000 libier.

.

.

Ich ročné účty klesli z 11 000 libier na 3000 libier. Za loď na naftu, ktorá zabezpečuje aj kúrenie a vodné mínajú len 60 libier na mesiac, kotvia na rôznych miestach, takže neplatia daň za kotvenie, elektrinu si vyrábajú z generátorom a náklady ich vyjdú na 50 libier na mesiac.

Táto rodina predala svoj štvorizbový dom a vymenila ho za život na loďke, pretože si nemohli už dovoliť platiť vysoké náklady na bývanie. Teraz ušetria ročne 8 000 libier len za náklady na domácnosť.

Deti ešte navštevujú školy Jake má sedem a Phoebe dvanásť.

Bola to veľká zmena pre celú rodinu, ale nechceli sme už platiť hypotéku, hovorí pani Debra Lawrence. Hypotéka za dom bola priveľká záťaž na našich pleciach, loď je naša vstupenka na slobodu a k zníženiu nákladov na bývanie.

Ale priznáva že to nie je pre každého. Ak máte radi pohodlie svojho domova, úzka loď nie je pre Vás. Teraz ešte mám aj spoločnú skrinu s manželom so šatstvom tak už toľko ani nenakupujem oblečenie a iné veci jednoducho sa to sem nezmestí.

Teraz majú deti spoločnú kajutu - izbu, aj keď ma to mrzí ale nedalo sa inak v dome mali zvlášť každý izbu.

byvanie-na-lodi1

Život na lodi nás utužil ako rodinu a máme omnoho vrúcnejšie a silnejšie vzťahy.

Pán Lawrence predtým pracoval ako vodič nákladnej dopravy, pracoval celý mesiac a ani netrávil čas s rodinou. Zaplatil som všetky účty a už nám nič neostalo, chcel som skončiť s takým životom byť otrokom svojej mzdy. Jeho manželka bola ženou v domácnosti, teraz pracuje v kaviarni.

Všetci si mysleli, že sme šialení, keď sme oznámili, že predávame dom a budeme bývať na lodi. Ale je to najlepšia vec čo sme mohli urobiť, mali sme to tak spraviť už pred rokmi, náš život by bol lepší a krajší.

.

.

ODPORÚČAME:

Lacné a pohodlné bývanie, nasťahujte sa do plechovky

Bungalov či poschodový dom? Neviete sa rozhodnúť?

Naučíme vás jazdiť úsporne Koniec zbytočného míňania

Mini domčeky za pár tisíc eur

Stavba domu svojpomocne

tags: uz nechceli platit hypoteku uz nechceli byt otrokom svojej mzdy kupili si lodku

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina