.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Grécke ostrovy: Tipy na najkrajšie pláže a najlepšie taverny

  • PDF
10700
Like!

rhodos1

Grécke ostrovy vždy patrili k najvyhľadávanejším destináciám na letnú dovolenku.

.

.

Čisté, piesočnaté pláže, priezračné, osviežujúce more, historické skvosty a jedlo, na ktoré len tak nezabudnete. Starovekí bohovia vedeli, kde sa usadiť.

Pohostinnosť miestnych ľudí je povestná. Každý, kto do Grécka zavíta, by mal ochutnať ich špeciality.

Grécko si môžete užiť presne podľa vašich predstáv, či už v hotelovom rezorte pri pláži s all inclusive, alebo v apartmáne bez stravy. Určite stojí za to požičať si skúter alebo auto a prejsť si niektorý z ostrovov na vlastnú päsť.

Podľa zástupcov cestovných kancelárií ľudia preferujú pobyty v štvorhviezdičkových hoteloch so službou all inclusive.

rhodos-beach

Scenérie, pre ktoré si Grécko zamilujete!

Rhodos zaliaty slnkom

Ostrov v tvare delfína je po celé stáročia križovatkou západu s Orientom. Fascinuje bohatou históriou, krištáľovým morom a pohostinnosťou obyvateľov. Tento ostrov obmýva sčasti Stredozemné a z časti Egejské more. Čo turistom ponúka? Historické centrum mesta Rhodos, staroveké kúpele Kalithea, zátoky, ospalé mestečko Lindos s akropolou, kam ich vyvezú oslíci, romantické taverny v letovisku Stegna ... Na Rhodose je skrátka veľa lákavých miest.

Najkrajšie pláže:

Pre potápačov - Anthony Quinn - priezračne čistá voda s podmorským životom

Pre rodiny s deťmi - Tsambika beach a Agathi beach - čisté piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora

Pre milovníkov vodných športov - Prasonissi beach na juhu ostrova - silnejší vietor a požičovne surfov, kitov, vodných skútrov atď

Kde sa najesť:

Stegna je romantické letovisko, ktoré využívajú turisti aj miestni k večernému posedeniu v tavernách. Čerstvú rybu, morské plody a výborné víno vám naservírujú napríklad v taverne Kozas.

ostrov-kos

Hippokratov Kos

Ostrovu Kos sa hovorí Hippokratov, pretože v centre prístavného mesta Kos, pod starým platanom, ktorý tam stále stojí, vyučoval Hippokrates

svojich žiakov. Z pamätihodností tu nájdete pozostatky "liečebného chrámu" Asklepion. Výhodou ostrova je jeho rovinatý povrch a sieť skvele vybudovaných cyklotrás. Na bicykli tu tak stretnete deti i seniorov. Autom alebo na skútri stihnete ostrov prejsť asi za dve hodiny.

Najkrajšie pláže:

Cavo beach a Camel beach - leží v juhozápadnej oblasti Kefalos. Sú to divoké piesčité pláže s priezračným morom a jemným pieskom, bez veľkých hotelov.

Paradise beach - tu to žije. Bary, taverny, požičovne športových potrieb, ležadlá, sprchy, hotely.

Kde sa najesť:

Taverna Oromedon je schovaná v malebnej dedinke Zia, do ktorej musíte vyjsť krkolomnými serpentínami. Stojí ale za to! Domáci chlieb, lahodný olivový olej, sladké paradajky s cibuľou, skvelá feta, ryby, chobotnice, tzaziki ... Z terasy je naviac prekrásny výhľad na otvorené more.

ostrov-kreta

Kréta - tam to žije

Severná Kréta a okolie Heraklionu patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom hlavne tých, ktorí majú radi nočný život a aktívne trávenie dovolenky.

Asi 25 km od Heraklionu sa nachádza mesto Hersonissos, čo je stredisko s malebným prístavom, lemovaným radom krčmičiek, nočných barov, taverien, diskoték a obchodíkov. Nájdete tu aj veľký aquapark. K najkrajším a najromantickejším miestam patrí bezo sporu letovisko Agios Nikolaos, ktoré leží v romantickej zátoke Mirabello.

Najkrajšie pláže:

Preveli - nachádza sa kúsok od známeho kláštoru Piso Preveli. Dostať sa k nej môžete pešo chodníkom od kláštora, náročnejší výšľap sa oplatí.

Nájdete tu nádherné palmy, ktoré nie sú na Kréte až tak obvyklé. Je tu pokoj a málo turistov.

Matala - pláž je zaujímavá tým, že je na nej veľmi tmavý, skoro čierny piesok. Z oboch strán je uzavretá skalnými masívmi.

Kde sa najesť:

Vyskúšajte tavernu Mythos v stredisku Hersonissos a nebudete ľutovať. Je schovaná v uličkách kúsok od prístavu.

krasne-fotky-more

tags: grecke ostrovy tipy na najkrajsie plaze a najlepsie taverny

.

.

ODPORÚČAME:

Cyprus ostrov krásnej bohyne Afrodity

Tunis perla afrického pobrežia

Mostar nefalšovaný orient, kúsok od Jadranu

Malta piesočnaté pláže, tyrkysové more

Kolekcia trendy plaviek 2013

tags: grecke ostrovy tipy na najkrajsie plaze a najlepsie taverny

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina