.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Najstrašidelnejšie miesto na svete je benátsky ostrov Poveglia

  • PDF
8271
Like!

najstrasidelnejsie-miesto-na-svete-poveglia

Ostrov smrti Poveglia sa nachádza iba šesť kilometrov od Námestia svätého Marka, historického centra Benátok.

.

.

Jeho bizarná a hrôzostrašná minulosť naháňa hrôzu už len z rozprávania. Keď sa v Európe začala v štrnástom storočí šíriť čierna smrť mor, počet umierajúcich a nakazených v takom veľkom meste prudko narastal. Hrobári, ktorí ešte ostali nažive a odvážili sa ďalej pracovať, nestíhali odnášať mŕtve telá, tie sa kopili v uliciach. Miestne úrady sa rozhodli konať, všetkých chorých okamžite transportovali na ostrov Poveglia. Na karanténny ostrov boli ľudia prevážaní samozrejme nedobrovoľne, už len tá myšlienka, čo ich čaká musela byť strašná. Chorí umierali často sami a v bolestivej agónii. Po celom ostrove sa nachádza veľa jám, ktoré slúžili ako hromadné hroby. Telá sa nielen pochovávali, ale tiež spaľovali. Štipľavý zápach sa tiahol okolo ostrova a odpudzoval aj zver. Na ostrove takto údajne zlikvidovali až 160 000 ľudí, vrátane najmenších detí.

Aj keď mal ostrov strašnú minulosť v roku 1922, tam postavili sanatórium pre duševne chorých. Taktiež nebol pre pacientov možný návrat späť. Pacienti si po nejakom čase strávenom na ostrove začali sťažovať, že videli v ústave aj mimo neho prízraky hnijúcich ľudí, ale nikto im to neveril, veď to boli blázni a preto tam prišli. Ostrov prakticky nebol pod dohľadom a nikto tam nechodil zo strachu, pretože o ňom kolovali rôzne strašidelné historky. Lekári to využili a robili pokusy na svojich pacientoch, mučili ich brutálnym spôsobom, aby objasnili princípy šialenosti.

Podľa povesti hlavný lekár svojich pacientov mučil takým brutálnym spôsobom, že sa z toho nakoniec sám zbláznil a vyskočil z veže neďalekého kostola. Pád však prežil, načo podľa tej istej legendy vystúpila zo zeme záhadná hmla a tá ho usmrtila. Jeho duch, rovnako aj mnoho ďalších, sa vraj dodnes poneviera po ostrove. Poveglia je od roku 1968 do súčasnosti opustená. Oficiálne je pod správou talianskej vlády, ostrov je neobývaný no prístup na ostrov je prísne zakázaný turistom, aj Benátčanom. Hrôza na ostrove však pretrváva dodnes.

najstrasidelnejsie-miesto-na-svete-poveglia1

Celý ostrov je stále plný ľudských pozostatkov. Hovorí sa aj o tom, že počas pokojných nocí je v zálive počuť zvonenie, ktoré z ostrova prichádza. K jej brehom nechodia ani rybári, pretože už sa veľakrát stalo, že namiesto rýb vytiahli z vody ľudské ostatky.

Na ostrov chodí mnoho lovcov záhad a senzibilov. Momentálne tam talianska vláda dala vysadiť vinič. Zvláštne, kto by si nalial víno smrti?

.

.

ODPORÚČAME:

Magické stromy Baobaby sa dožívajú viac ako dvetisíc rokov

Takto sa liečia narkomani v Afganistane! Krutá liečba závislosti pomáha!

Mýty a fakty o opaľovaní: Spálite sa v tieni?

Morské koraly, koralové útesy, krása pod hladinou

tags: najstrasidelnejsie miesto na svete je benatsky ostrov poveglia

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina