.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Stredoškolský telocvik v Keni, Chlapci skáču 1,80 metra vysoko!

  • PDF
6858
Like!

skok-do-vysky

Keňa je okrem iného známa ako krajina neuveriteľných atletických talentov.

.

.

Napríklad na posledných letných olympijských hrách v Londýne v tomto športovom odvetví získala celkovo 11 medailí - 2 zlaté, 4 strieborné a 5 bronzových. A niet sa čomu čudovať, keď už Kenskí stredoškoláci predvádzajú také kúsky, za aké by sa nemusel hanbiť ani hociktorý dospelý muž!

skok-do-vysky1

Video, ktoré práve niekoľko takých mladíkov zachytáva pri tréningu, sa stalo hitom internetu. Na YouTube nazbieralo v priebehu niekoľkých dní vyše 2 000 000 vzhliadnutí. Zábery z atletického mítingu v Mosoriotu ukazujú, aké jednoduché môže byť prekonať latku umiestnenú vo výške necelých dvoch metrov.

Zabudnite na nejaké komplikované skokanské techniky, toto je o niečom inom. Nadaní stredoškoláci sa proste rozbehnú, vykopnú nohy do vzduchu a preletia na druhú stranu. Pozorné oko si určite všimne aj toho, že ako doskočisko im neslúžia matrace, ale obyčajný piesok. Autor videa Michael Stewart, ktorý v Keni pracuje pre kanadskú mimovládnu organizáciu Beh pre život, pritom tvrdí, že počas svojho pobytu v tejto krajine bol svedkom ešte zaujímavejších športových výkonov.

skok-do-vysky2

Keňania sú veľmi dobrí v behu, celá rada chalanov tú dokáže zabehnúť naozaj šialené časy. Trénujú každý deň okrem nedele. O 6-tej ráno začnú, o 10-tej pokračujú a tretí beh nasleduje o 17-tej popoludní. Športu zdar! Na druhej strane slovenské deti necvičia vôbec a na telesnej sedia na lavičkách pretože polovica má ospravedlnenky.

Potom sa nedivte že sa tu dostáva k slovu obezita, keď sa vôbec nehýbu a deň zakončia hranolkami!

skok-do-vysky3

ODPORÚČAME:

Fotograf pripravil svojim dcéram hororové detstvo: O takomto fotoalbume sníva určite každé dieťa!

Čo musíte vedieť o Grand Canyone, než sa do neho vydáte?

Luxusné kúsky z vyhodených krámov

Ako vykostiť rybu? Vykosťovanie rýb

tags: stredoskolsky telocvik v keni chlapci skacu 1 80 metra vysoko

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina