.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Hormonálna antikoncepcia, päť pravdivých informácií o vašich pilulkách!

  • PDF
14472
Like!

antikoncepcia

Antikoncepčné tabletky vyvolávajú už od šesťdesiatych rokov minulého storočia, kedy boli vynájdené v USA, dlhé diskusie.

.

.

Tak ako to s nimi vlastne je? Pomáhajú či naopak škodia?

1. Pomáhajú predchádzať rakovine

Na rakovinu prsníka antikoncepcia nemá vplyv. Čo sa týka rakoviny vaječníkov tabletky znižujú riziko o 80 percent u žien, ktoré ich berú viac ako desať rokov. Naopak tabletky nerobia dobre maternici.

2. Spôsobujú nechuť k sexu

Niektorým ženám sa naozaj počas užívania hormonálnej antikoncepcie nechce do sexuálnych hrátok. Niektoré tabletky na tento efekt upozorňujú v príbalovom letáčiku. Bolestivý sex, pokles túžby a tlmený orgazmus, to všetko patrí medzi nežiaduce účinky antikoncepcie.

3. Mení vašu vôňu

A tiež vnímanie vôní opačného pohlavia. Niektoré páry sa veľmi čudujú, keď žena po pár rokoch vysadí tabletky a partneri si navzájom prestanú voňať. Holt chémia.

4. Nemajú vplyv na vašu váhu

Ako sa to vezme. Môžu zvýšiť váš apetít a vplyvom požierania všetkého možného zrejme priberiete. Ale podľa asi sedemdesiatich nových štúdií amerických vedcov samotná moderná hormonálna antikoncepcia nemôže za vaše špeky. Niektoré ženy majú tendenciu kvôli antikoncepcii zadržiavať vodu a opúchať. Ak ste teda spozorovali nárast hmotnosti, jedná sa pravdepodobne o vodu, nie o tuk.

5. Zlepšujú náladu

Pilulky stabilizujú hladinu hormónov počas cyklu, čím pomáhajú redukovať výkyvy nálad. 87 percent žien, ktoré tabletky vysadí, trpí depresívnymi stavmi. Tieto stavy sú našťastie dočasné. Po niekoľkých mesiacoch, kedy sa telo očistí od antikoncepcie, sa psychický stav zlepší.

Čítajte viac:

Tabletky pre mužov na problém s erekciou, aby vam to pekne stvrdol

Zázračná tabletka Funguje aj päť dní po sexe!

Pozrite ako zvládnuť alergiu po uštipnutí hmyzom

Čo zbaliť na dovolenku ? Kompletný zoznam

tags: hormonalna antikoncepcia pat pravdivych informacii o vasich pilulkach

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina