.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako si vyrobiť vlastné korenie, ako čarovať s korením?

  • PDF
7720
Like!

korenie

Naučíme Vás namiešať si korenie bez éčok a iných nezdravých vecí, aby ste si na svojom pokrme vďaka nim vždy pochutili!

.

.

Miešať korenie je alchýmia. Raz to skúsite a s veľkou pravdepodobnosťou tomu prepadnete, pretože ochutnávanie a nasávanie vôní je skutočne magický zážitok. Zabudnite na koreniace zmesi z obchodov, bývajú plné nezdravej soli (sú doslova presolené) a konzervačných látok, ktoré nie sú pre náš organizmus zdravé. Svoju zmes z korenia si môžete namiešať sami, je to úplne jednoduché. Jediné, čo musíte urobiť je, že sa vydáte do najbližšieho obchodu s korením.

Pri miešaní korenín sa rozhodnite, či si chcete namiešať zmes do zásoby a uchovávať ju nejaký čas v koreničke alebo či si chcete pripraviť zmes na okamžité použitie. V tom prípade totiž môžete používať niektoré bylinky čerstvé.

korenie2

Recept na Toskánske korenie

Túto sezónu ho rozhodne využijete. Jedná sa totiž o zmes korenia, ktorá sa hodí takmer na všetky druhy mäsa. A nielen na ne. Ak máte v pláne uvariť rodine pokrm z jedného pekáča, premiešajte všetko s touto zmesou. Zavanie do vašej kuchyne trochu juhotalianskej nálady.

Čo budeme potrebovať:Tymián, oregano, cibuľa, cesnak, ligurček, rozmarín, kardamón, zeler, nové korenie, muškátový oriešok.

Všetko zmiešajte v koreniacej nádobe po lyžičke. Iba cesnaku a muškátového orieška dajte pol lyžičky. Svojou aromatickou vôňou by inak prebili všetko ostatné korenie

korenie1

Recept na korenie na bylinkové maslo

Bylinkové maslo je nenahraditeľné, hodí sa na chleba, ale aj na opečené steaky alebo restované zemiaky. Zmes, ktorú vám predstavujeme, ale môžete využiť aj pri ochucovaní cestovín alebo smotanových zálievok, jogurtov či šalátov.

Čo budeme potrebovať: Petržlen, rozmarín, bazalka, mrkva, paštrnák, cesnak, cibuľa

V tejto zmesi by mala prevládať zelená farba, preto sa nebráňte použitia väčšieho množstva bazalky, zelenú farbu doplňte väčším množstvom paštrnák, najmenej dajte znova veľmi aromatického cesnaku.

Korenené zmesi vám v tomto článku radíme zmiešať v takom pomere, aby sa zmestili do 100 ml dózičky, ale samozrejme vždy záleží na vás, aké chute preferujete a pri miešaní ste svojím pánom vy!

.

.

Čítajte tiež:

Mäso z grilu je lahôdka! 10 rád, ako ho najlepšie pripraviť!

Marináda na grilovanie na všetky druhy mäsa

Čubrica tradičné balkánske korenie

tags: ako si vyrobit vlastne korenie ako carovat s korenim

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina