.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ste závislá na nakupovaní a máte obrovské dlhy?

  • PDF
5994
Like!

zena-nakupuje-oblecenie2

Všetci sa sťažujú, že žijú od výplaty k výplate, lenže mne ani tá výplata nestačí.

.

.

A pritom je môj plat na ženu dokonca ľahko nadpriemerný. Lenže som závislá na nakupovaní, stále bezhlavo utrácam a nedokážem šetriť. Naopak som čím ďalej viac zadlžená. Akonáhle mi na účet dorazí výplata, rýchlo zaplatím nájom a účet za telefón a potom už len utrácam, utrácam a utrácam. Mám pocit, že keď mám v tú chvíľu toľko peňazí, môžem si pokojne kúpiť kabelku za 190 euro a topánky za 100 euro, aj keď to znamená, že týždeň pred výplatou budem jesť suché rožky, alebo si peniaze požičiavať.

Nedokážem toto míňanie skrotiť alebo ho aspoň odložiť na koniec mesiaca, kedy už do ďalšej výplaty nebude tak ďaleko. Nad peniazmi neviem uvažovať. Proste ak ich mám, utrácam, keď nemám, smola. Pritom si veľmi dobre uvedomujem, kde robím chybu, som schopná si pokojne každých päť minút opakovať najmenej desať dôvodov, prečo si nesmiem nič kúpiť, lenže potom idem okolo výkladu, kde visia úžasné džínsy a za päť minút už zo spomínaného obchodu odchádzam s taškou a s úžasným pocitom, ako budem v tých džínsoch krásna.

Výčitky nie sú k ničomu

Pocit vydrží len do tej doby, než dôjdem domov a začnem si to vyčítať. Vyčítam si to pokojne až do večera, do noci či do rána, lenže ďalší deň som schopná urobiť úplne to isté. Len si namiesto džínsov tentoraz kúpim šaty. Keď sa v tú chvíľu predo mnou mihne moje čierne svedomie, som schopná si nákup okamžite odôvodniť, také šaty som zháňala roky, potrebujem ich na piatkový večierok, na ktorý inak nemám v čom ísť, majú posledné v mojej veľkosti, sú v zľave .. .

Toto všetko by vlastne ani tak nevadilo. Kým utrácam len svoje peniaze, je to vlastne moja vec, okrem toho, že potom nemám na chleba, by som tým žiadny prúser nespôsobovala. Lenže u mňa to došlo tak ďaleko, že som presne takto raz videla úžasné zľavnené džínsy a v peňaženke som nemala ani euro. Nenapadlo ma nič lepšie, než zájsť do banky a vziať si pôžičku. Chcela som len 70 euro na tie džínsy. Lenže takto malú sumu samozrejme nepožičiavajú, takže mi popri účte zaviedli menšiu pôžičku na kreditku 200 euro.

Minula som ich do hodiny. Za týždeň som bola v banke znova a som si ju zdvihla na 700 euro. S mojím platom predsa môžem úplne bez problémov postupne splácať. Mohla by som, keby som to nebola ja. Utiekol rok a ja som bola stále dvadsať tisíc v mínuse. Navyše som musela do banky pre novú kartu, pretože na staré mi vypršala platnosť. A ponúkli mi tam nejakú ďalšiu kartu, kde mám k dispozícii ďalších 700 euro. Za pár dní už som bola v mínuse 1400 euro.

Ani dlhy ma nezastavia

Hrozne ma to štvalo, vyčítala som si míňanie ešte viac než predtým. Ale zmenilo sa jediné, namiesto drahého oblečenia som začala nakupovať lacnejšie, avšak vo väčšom množstve. Čo mi samozrejme došlo až oveľa neskôr, ako som už hovorila, pri nákupoch nepremýšľam, ako by mi niekto úplne vypol mozog.

Našla som si potom chalana a po nejakej dobe som sa mu s tým mojím dlhom zdôverila, čo bol dobrý ťah, pretože on ma začal strážiť, aby som si vážne nič nekupovala a dávala si peniaze bokom. Pár mesiacov sa to dokonca aj darilo. Potom už som to ale nedokázala vydržať a začala nakupovať tajne. Za chvíľu som utratila všetko, čo sa mi vďaka nemu podarilo ušetriť.

zena-nakupuje-oblecenie1

Nadávala som si, bola som zúfalá sama zo seba a rozhodla sa, že s tým všetkým skoncujem. Zašla som teda do banky, aby mi dali klasickú pôžičku, kde sa neplatia také vysoké úroky ako na tej kreditnej karte. Chcela som všetky dlhy naraz splatiť a mať pokoj. Pani za prepážkou sa ale len tak mimochodom spomenula, že mám nárok na pôžičku vo výške 4 000 euro!

Som maniak. Čo s tým?

Tak teraz visím 5400 euro a vôbec vám nedokážem povedať, za čo som ich minula. Mám veľa nových handier, pozvala som všetky kamarátky na super večere a na koktaily, kúpila som si nový mobil ... Priateľ sa so mnou rozišiel, pretože na všetko prišiel a s chorobnou klamárkou sa vraj nebude zahadzovať.

Som úplne neschopná so svojou situáciou niečo urobiť. Vážne neviem, ako ďalej. Miliónkrát si poviem, že s míňaním je koniec, že začínam odznovu, ale nikdy som to nevydržala dlhšie ako dva dni.

Navyše to o mne okrem bývalého chalana nikto nevie. Hanbím sa o tom hovoriť, zveriť sa rodičom ... Skúšam preto aspoň anonymne napísať na tento web možno sa nájde niekto, kto niečím podobným stretol a poradí mi nejaký zázračný liek ...

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc aj rady!

.

.

ODPORÚČAME:

Pôžička hypotéka úver nebezpečný kolotoč ako ľahko prídete o celý majetok

Pozor na bankových podvodníkov Nedajte sa nachytať!

Investori chcú zlato, banky budujú nové trezory na uloženie zlata

Peniaze sú všetko, Sme to čo vlastníme, Heslom sebectva je nikomu nič nedať!

tags: som zavisla na nakupovani a mam obrovske dlhy

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina