.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Čo je to emo? Je Vaše dieťa emo?

  • PDF
4791
Like!

emo-styl

Asi ste ich už niekedy stretli, čierna farba, výrazné líčenie, takzvané emo deti ...

.

.

Koluje okolo nich veľa legiend: režú sa žiletkou, sú promiskuitní, milujú smrť. Čo z toho je pravda? Že vraj skoro nič, emo predovšetkým znamená byť emotívny. Kľúč k pochopeniu subkultúry emo spočíva v priznaní toho, čo väčšinová spoločnosť potláča a tabuizuje. Môžeme konštatovať, že emo čerpajú svoju identitu práve z toho, čomu sa ostatní ľudia radšej vyhýbajú, ale čo je prirodzenou súčasťou našich životov.

Mnohí ich nemajú radi. Líšia sa a nie sú hlúpi a tak nie je divu, že vzbudzujú veľa negatívnych emócií medzi svojimi rovesníkmi. Tí ich vnímajú skreslene ako zúfalca a zbabelca, ktorí sa nedokáže popasovať so životom. Hip-hoperi, punkeri alebo gothici, emo deti neuznávajú a vysmievajú sa im.

Na facebooku nájdete ironické emo pravidlá, od ktorých sa predstavitelia subkultúry dištancujú. Nesú názov Zabi emo, zachrániš žiletku! a podtitul Ako spoznáte EMO, nepriateľa žiletiek. Vyberáme z nich:

Buď homosexuál

Keď nie si homosexuál buď bisexuál

Keď nie si ani jedno, predstieraj to

Používaj očné linky a tiene

Prefarbi sa na čierno alebo na blond. Musíš mať ofinu, ktorá ti siaha najmenej do polovice tváre

Stále sa tvár smutne, plač za všetkých okolností

Nos prúžkované ponožky, mikiny sú povolené len s kapucňou

Doma sa večer namaľuj a obleč a nafoť minimálne 60 fotiek v kúpeľni tak, aby za tebou bola vidieť záchodová misa a steny s kachličkami. Musíš sa fotiť sám. Potom všetky fotky zverejni na VampireFreaks alebo MySpace.

Nauč sa presvedčivo povedať frázu: "Ja vyjadrujem svoje pocity".

Rež si niečím ostrým do ruky v mieste, kde máš náramky, ale nesnaž sa nejako moc, aby tí zakrývali jazvy.

Aspoň raz sa pokús o samovraždu (neprežeň to aby sa nestalo, že zomrieš!), Povolený spôsob je podrezanie žíl ... iné neprichádza do úvahy.

Absolútne neprijateľné, aby sa naše dieťa takýmto niečím riadilo! Našťastie veľa príslušníkov emo sú iba pózeri, ktorí si zo subkultúry berú len štýl obliekania a líčenia. Nevedia často o väčšinovej kritike spoločnosti ani o vzájomnom zdieľaní. Problémová je v tomto smere najmä veková skupina 10 až 13 rokov, pretože tieto deti ešte nedokážu pochopiť nadsádzku a súvislosti s emo spojené.

Praví emo sú však citliví, kreatívni a tolerantní jedinci, ktorí považujú za povrchný kult zdravia a bezstarostného života. Stavia proti nim smútok a skepsu, symbolické narušenie tela. Špecifickým spôsobom reflektujú tabuizáciu smrti: symbolika lebiek, zombie kreatúr, zmučených plyšových medvedíkov, vytrhnuté a na dlani podávané srdce, za ruku sa držiaci obesenci, milostné odkazy písané krvou ... To všetko je nutné brať s nadsádzkou. Tiež emo bisexualita je odrazom absolútnej tolerancie, jedná sa skôr o experimentovanie.

Z hľadiska psychológov je emo snáď jediná subkultúra, ktorá funguje ako svojpomocná terapeutická skupina. Násilie alebo nátlak na protizákonné alebo zdraviu nebezpečné konanie dieťaťa v nej spravidla nehrozí. Avšak ak sa vaše dieťa stane emo, zbystriť by ste mali.

Nie preto, že je problematická emo subkultúra, ale preto, že jej vyhľadanie môže byť dôsledkom iných problémov, napríklad nedostatku rodičovskej starostlivosti, depresií alebo odlišnej sexuálnej orientácie.

.

.

ODPORÚČAME:

Lienka Sedembodková patrí medzi najúčinnejších ochrancov rastlín

Harmanček nový liek na rakovinu? Pozrite ako sa pripravuje

Používate lak na nechty? Viete ako ho okrem manikúry použiť?

Špargľa má veľké množstvo vitamínov a výborné učinky na telo

tags: co je to emo je vase dieta emo

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina