.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Používate lak na nechty? Viete ako ho okrem manikúry použiť?

  • PDF
3706
Like!

lak-na-nechty

Určite máte doma množstvo lakov na nechty a ani len netušíte, že to bola skvelá investícia. Dokáže skrášliť a pomôcť nie len nechtom, vyskúšajte naše rady.

.

.

Máme niekoľko ďalších dobrých nápadov.

Zastavte očká na silónkach

Práve ste si kúpili nové silonky a už ste tam našli očko? S tým sa, bohužiaľ, nedá nič robiť. Avšak očko môžete aspoň pozastaviť, aby sa nepustilo ďalej. Postihnuté miesto pretrite priesvitným lakom a hotovo.

Bižutéria

Pre šperky je lak na nechty ako stvorený. Na mysli máme napríklad prstienky, ktoré nechávajú zelený krúžok. Pritom pomoc je veľmi jednoduchá, stačí ho pretrieť priesvitným lakom a viac nezanechá na vašich rukách stopu.

Lak môžete využiť aj ako lepidlo, ak vám z nejakej bižutérie vypadol kamienok a našli ste ho. Ak ste ho nenašli, môžete prázdne miesto nahradiť príslušnou farbou laku a nikto si nevšimne, že jeden štras chýba.

Označenie kľúčov

Kľúče budete v tme lepšie rozoznávať, keď ich potriete fosforeskujúcim lakom. Alebo ak máte chuť na výrobu vlastnej bižutérie, skúste to s farebnými lakmi. Nimi môžete pretrieť napríklad starý kľúčik a zavesiť si ho efektne na retiazku.

Topánky

Ak túžite po topánkach a lá Louboutinky, stačí pretrieť podrážku lacnejších lodičiek červeným lakom. Na športových topánkach zas môžete lakom zabrániť strapkaniu šnúrok. Ak sa neviete vzdať niektorých topánok, no už je na nich vidieť škrabance, opäť skúste malého pomocníka v podobe laku, budú vyzerať ako nové.

Lepenie obálok

Ak lepiace kraje obálok už vyschli, nebudú správne lepiť. Priesvitný lak vám v tomto pomôže.

Odlepenie stierača

Ak sa vám tesnenie na stierači odlepí skôr, než sa dostanete do servisu, skúste ho prejsť párkrát štetcom namočeným v priesvitnom laku. To ho aspoň na chvíľu ešte prilepí.

Farebnými lakmi môžete pretrieť aj obyčajné sponky do vlasov a vytvoríte si tak doplnok, ktorý sa bude k vášmu outfitu hodiť viac ako obyčajný kúsok kovu.

Maľovanie porcelánu

Neváhajte a ozdobte si porcelán farebnými lakmi na nechty.

Domáca výroba

Ak máte šikovné ruky, dokážete s lakmi doslova čarovať. Kúpte si obyčajné drevené štipce a nechajte pracovať svoju kreativitu. Lakmi na ne niečo pekné namaľujete a máte vlastnoručne vyrobený štipček, ktorým môžete uchytiť napríklad darčekovú tašku. Ak nakvapkáte laky do studenej vody vytvorí sa na jej hladine zaujímavý farebný film. Stačí do takejto vody ponoriť napríklad zaváraninový pohár, čím vytvoríte na skle pekný efekt. Potom do pohára vložte napríklad sviečku a na svete je váš handmade svietnik.

.

.

ODPORÚČAME:

Servítková technika postup na rôzne podklady Decoupage

Predstavte si život v dome z drevených paliet, Pozrite ako sa býva!

Prečo ženy nevedia hospodáriť s peniazmi?

Čo zbaliť na dovolenku ? Kompletný zoznam

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina