.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste že protiklady sa nepriťahujú? Základom dobrého vzťahu je predsa podobnosť!

  • PDF
3381
Like!

muz-a-zena

Mysleli ste si, že ľudia s úplne rozdielnymi záujmami a názormi môžu mať skvelý vzťah práve preto, že sú ich pohľady na svet tak pestré?

.

.

Chvíľu to tak možno funguje, ale po čase to bude skôr na obtiaž. Hľadajte preto radšej niekoho, kto sa vám podobá ...

Najlepšie to spolu klape ľuďom, ktorí sú si čo najviac podobní. A to nielen svojimi záujmami, sociálnym pôvodom alebo výplatou, ale aj svojim vzhľadom, hovorí George Fieldmann z Kalifornskej univerzity. V opačnom prípade nemáva vzťah dlhé trvanie.

Buďte aj rovnako pekní!

To, že sa protiklady priťahujú, je teda zrejme len pekná fráza, ktorá sa hodí, keď sa dávajú dohromady dva úplne rozdielni ľudia. Chvíľu to môže byť zábava a je pravda, že odlišné charaktery len ťažko dospejú k nejakému stereotypu, lenže ak vás bavia rovnaké filmy, ten istý šport a naviac pochádzate z rovnakého spoločenského prostredia, lepšie spolu zdieľate zážitky a skúsenosti, lepšie si porozumiete a ľahšie sa pochopíte.

V niektorých veciach si jednoducho podobní byť musíme. Pre fungovanie dlhodobého vzťahu je fajn, keď sa obaja vyznajú v rovnakých veciach, obaja vedia jazyky a sú nahraditeľní v zariaďovaní najrôznejších vecí.

A rovnako tak to funguje aj s fyzickým vzhľadom. Vo vzťahu podobne príťažlivých ľudí je oveľa menej dôvodov k žiarlivosti. Nevyvážený pár poskytuje priestor pre neistotu menej pekného partnera, vysvetľuje psychologička a zároveň upozorňuje, že vždy je horšie, keď je na pomyselnom vyššom leveli žena.

Muž musí byť lepší

Muž sa nevie vyrovnať s tým, že je žena úspešnejšia, viac zarába alebo je výrazne príťažlivejšia ako on, dodáva psychologička. Na druhú stranu každá žena, aj tá akokoľvek silne emancipovaná,  má v sebe od prírody zakorenenú túžbu po partnerovi, ktorý je silnejší, aby ju ochránil a zabezpečil rodinu a zároveň by mal predstavovať istú autoritu, ktorú si žena môže vážiť.

Je potom logické, že zo spomínaného výskumu vyplynulo, že na spoločenské postavenie, prácu a pôvod pri výbere partnera hľadia skôr ženy, zatiaľ čo muži dajú viac na vzhľad, hoci je to len prvoplánový pocit.

Vysoko, ale nie príliš

V prieskume sa však ukázalo, že ženy pri hľadaní životného partnera často mieria až príliš vysoko. Ženy niekedy mávajú tendencie vyberať si mužov, ktorí stoja na spoločenskom rebríčku oproti nim až príliš vysoko. V novom svete sa potom nemusí cítiť prirodzene a skúšajú sa vydávať za niekoho, kým nie sú. Vzťah kvôli tomu často skrachuje.

.

.

ODPORÚČAME:

Prečo ženy nevedia hospodáriť s peniazmi?

Ako si privyrobiť na materskej či dôchodku?

Zneužívajú naše osobné údaje? Ako sa chrániť?

Desať rád, ako nenaletieť realitným maklérom

tags: vedeli ste ze protiklady sa nepritahuju zaklad dobreho vztahu je podobnost

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina