.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Limetka zázračný zelený citrus, zachutí vám ako vytúžený sex!

  • PDF
4408
Like!

limetka1

Limetka je druh citrónovníka a má podobné účinky ako citrón.

.

.

Limetka je citrusovitý plod, ich odlišnosť je vo farbe, pretože je oveľa viac do zelena. Oproti citrónu je aj viditeľne menšia a menej kyslá. Bývajú aj zaujímavé žltozelené varianty. Limetky obsahujú rovnako ako šťavnaté citróny vitamíny B, C a minerálne látky, majú množstvo účinných antioxidantov a pôsobia ako prevencia artériosklerózy a ako chemoprevencia rakoviny, ochráni pred trombózou. Limetka uchráni pred paradentózou, je výborná pre metabolizmus pečene. Po ťažkom jedle pomôžete nielen pečeni, ale zastavíte i proces starnutia, okrem toho posilníte imunitu.

Ako si limetku vybrať v obchode? Kôra by mala byť čo najlesklejšia, nepopraskaná, bez fľakov a plesní, pevná a plod na gramáž ťažký. Predávajú sa väčšinou chemicky neošetrené. Preto je vhodnejšia, čo sa týka využitia kôry v kuchyni, či už do nápojov alebo koláčov. Šťava z limetky zvýrazní chuť šalátov.

Časti z limetky môžeme nájsť v parfumoch, osviežovačoch vzduchu, čajoch i v doplnkoch výživy. Najznámejšími druhmi limetiek je limetka mexická a perzská.

limetka

ODPORÚČAME:

Limetkové kura s kuskusom hrozienkami a olivami

Mojito s jahodami limetkou a mätou Strawberry mojito

Tipy a triky na krásne vlasy

Ako odstrániť mastnotu bez chemikálii?

tags: limetka zazracny zeleny citrus

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina