.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako vyrobiť šumivé bomby do kúpeľa návod

  • PDF
12331
Like!

sumive-bomby-do-kupela-vyroba

Vyrobte si šumivé bomby do kúpeľa pre seba, alebo priateľov ako darček. Pri jej výrobe totiž nie sú takmer žiadne obmedzenia.

.

.

Vôňa, farba, tvar aj obsah sa môže upravovať donekonečna v závislosti od vkusu konkrétneho človeka. Fantázii sa medze nekladú.

Na výrobu budete potrebovať:

4 polievkové lyžice jedlej sódy

2 polievkové lyžice kyseliny citrónovej v prášku (s kyselinou pracujte veľmi opatrne, drobný prach môže dráždiť oči a dýchacie cesty - zmes rozmiešavajte pomaly)

1 polievkovú lyžicu sušeného mlieka (dá sa nahradiť škrobom, alebo rozdrvenými ovsenými vločkami, všetky ingrediencie by nemali mať väčšie čiastočky, ako jedlá sóda)

1 polievková lyžica morskej soli

2 polievkové lyžice marhuľového oleja (dá sa použiť olivový)

5 kvapiek bergamotového oleja

5 kvapiek rozmarínového oleja

vresový kvet alebo (ovsené vločky, kávové zrná, bylinky)

Postup:

Preosiatu sódu nasypeme do čistej a suchej nádoby, pridáme kyselinu citrónovú, sušené mlieko a vopred roztlačenú soľ. Všetko dôkladne premiešame. Marhuľový olej (môže byť olivový, mandľový atď) zmiešame v oddelenej nádobe s éterickými olejmi. Môžeme pridať niekoľko kvapiek vitamínu A a E.

Tekutú zmes prelejeme do suchej a dôkladne premiešame. Je veľmi dôležité pracovať v rukaviciach!

"Cesto" nesmie byť príliš suché, správnu konzistenciu má vtedy, ak pri stlačení v ruke drží formu. Pre hydratáciu zmesi použite rozprašovač s vodou alebo liehom. S liehom to budete mať jednoduchšie, lepšie sa odhaduje množstvo. V prípade vody, bude stačiť približne jedno strieknutie.

Keď je zmes hotová, dáme ju do formy. Môžete použiť čokoľvek, hrnčeky alebo formičky na ľad. Starostlivo ukladajte zmes - musí byť naozaj pevne "stlačená". Miesto vresových kvetov môžete použiť ovsené vločky, kávové zrná či akékoľvek bylinky.

Keď je zmes uložená do foriem, nechajte bomby cez noc schnúť. Po vybratí ich nechajte ešte deň a potom ich zabaľte do potravinovej fólie a skladujte v suchom mieste.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina