.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pozrite sa na desať zaujímavých a opustených miest po celom svete

  • PDF
13481
Like!

oradour-sur-glan-france

Na prvý pohľad sú prázdne, smutné a desivé, no každé z nich má svoju minulosť. V každom žili ich obyvatelia svoje životy.

.

.

Pôvodní obyvatelia tie miesta už dávno opustili, avšak mnohé turisti dodnes navštevujú. Príroda a čas z obyčajných mestečiek vyčarila tajomné miesta s dych vyrážajúcou atmosférou.

Oradour-sur-Glan, Francúzsko

Dedinka Oradour-sur-Glan vo Francúzsku je mestom nevýslovnej hrôzy. Je to francúzska obec, ležiaca v regióne Limousin. V roku 2007 tu žilo 2 205 ľudí. Počas druhej svetovej vojny bolo 642 obyvateľov zmasakrovaných nemeckými vojakmi ako trest za francúzsky odpor. Podľa pozostalých muži boli zahnaní do stodôl, kde ich nemeckí vojaci mučili strelami do nôh, aby tak  zomierali pomalšie a bolestnejšie. Podieľal sa na tom oddiel Waffen-SS.

Trosky stodôl stoja dodnes ako pamätník mŕtvym a pripomienka udalostí, ktoré sa v ten deň  odohrali.

opustene-mesta-Oradour-sur-Glan

Katoli World, Taiwan

Katoli World v Taiwane bol zábavným parkom plným kolotočov a práve vďaka nim pôsobí omnoho depresívnejšie ako ktorékoľvek iné. Dňa 21. septembra 1990 v okolí zábavného parku vypuklo zemetrasenie. Vyžiadalo si životy tisícky ľudí. Dnes je Katoli len zarastené miesto plné hojdačiek, bábik, klaunov a podobne. Miesto ako stvorené pre horor!

katoli-world-taiwan

Opustené mestečko Craco

Poslední ľudia opustili talianske mestečko Craco v roku 1963. Predovšetkým kvôli častým zemetraseniam. Je prístupné turistom, ale len na vlastné nebezpečenstvo.

craco-taliansko

Kowloon, Hongkong

Mesto Kowloon bolo postavené v blízkosti mesta Hongkong počas britskej vlády. Jeho populácia rozkvitala po celé desaťročia. Ulice Kowloonu boli tak upchaté odpadkami, že niektoré ostali trvalo uzavreté. Bolo to mesto ópiových salónov a kokaínových brlohov. Vo veľkom tu prebiehal obchod s bielym mäsom. V roku 1993 bolo mesto zničené na základe rozhodnutia čínskej a britskej vlády.

kowloon-hongkong1

Zničený vodný hrad Bodiam

Bodiam je čiastočne poničený vodný hrad v Anglicku, obkopený vodnou priekopou. Nachádza sa v grófstve East Sussex. Bol postavený v 14. storočí. Je krásny

hrad-bodiam-anglicko

Fukušima, mesto duchov

Jadrová katastrofa sa stala relatívne len nedávno. Dňa 11. marca 2011 zasiahlo pobrežie Japonska zemetrasenie o sile 9 stupňov richterovej stupnice, po ktorom nasledovalo cunami, ktoré vyvolalo najväčšiu jadrovú katastrofu od Černobyľu v roku 1986.

japonske-mesto-fukusima

Kolmanskop, mesto zaviate pieskom Namíbia

Mesto duchov, sa nachádza v púšti na južnom pobreží Namíbie. Je vzdialené len niekoľko kilometrov od prístavu Lüderitz. Okolo roku 1908 ľudia obývajúci mesto Lüderitz odišli na púšť kvôli veľkým náleziskám diamantov. Do dvoch rokov bolo vystavané nové mesto so školou, obytnými zónami a obchodmi. Avšak krátko po poklese diamantového predaja ostalo mesto len pustatinou. Je opustené už takmer 65 rokov. Púštne duny začali devastovať domy, školy, skrátka všetko, čo tam ostalo. Kolmanskop preslávil film The King is Alive, ktorý bol natáčaný v roku 2000.

kolmanskop

Sanzhi, Taiwan

Nepochybne jedno z najzaujímavejších miest je Sanzhi v Taiwane. Dôvod výstavby bol jednoduchý, mesto malo slúžiť ako luxusný dovolenkový rezort. Po početných smrteľných dopravných nehodách bola výstavba pozastavená. Sanzhi je kombináciou nedostatku finančných prostriedkov a neochoty ľudí investovať.

Povesti naznačujú, že mesto je plné duchov.

sanzhi-taiwan

Balestrino, Taliansko

Vznik mesta Balestrino v Taliansku sa datuje okolo 11. storočia. Mesto v roku 1887 postihlo veľké zemetrasenie. Mnoho z vtedajších 800 obyvateľov toto zemetrasenie neprežilo. Veľké zemetrasenia sa opakovali a opakovali. Po pár rokoch sa tí šťastnejší, ktorí zemetrasenia prežili, rozhodli odsťahovať. V priebehu šesťdesiatich rokov ho opustili všetci obyvatelia a od roku 1953 v Balestrine nikto oficiálne nebýva.

balestrino-taliansko3

Gunkanjima, Japonsko

Ostrov Gunkanjima je jedným z 505 neobývaných ostrovov v Nagasaki v Japonsku. Od samotného mesta Nagasaki je vzdialené len niečo vyše 15 kilometrov. Bol známy pre svoje uhoľné bane a ich prevádzky počas industrializácie Japonska. Spoločnosť Mitsubishi kúpila ostrov v roku 1890 a začala projekt, ktorého cieľom bolo získavanie uhlia z podmorských hlbín. V roku 1916 bola postavená prvá deväťposchodová budova. Počet budov sa zvyšoval.

Boli stavané systémom, ktorý mal chrániť pracovníkov pred tajfúnmi. O tri roky neskôr dosiahla hustota obyvateľstva 824 obyvateľov na hektár. Podľa juhokórejskej komisie sa na ostrove nachádzalo 500 Kórejcov, ktorí boli nútení pracovať v rokoch 1939 a 1945, teda počas druhej svetovej vojny. Keďže filmári sa nezastavia pred ničím, nakrútili tu v roku 2003 film Battle Royale II a odohráva sa tu aj populárna ázijská vražedná videohra Killer7.

gunkanjima-japonsko

tags: pozrite sa na desat zaujimavych a opustenych miest po celom svete opustene miesta

.

.

ODPORÚČAME:

ČERNOBYĽ Ukrajina Zakázaná radiačná zóna

Nekupujte papierové zlato, prídete o majetok a úspory

Sedem rád ako opticky zväčšiť malý byt

Odkiaľ pochádzajú franské vína ?

tags: pozrite sa na desat zaujimavych a opustenych miest po celom svete

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina