.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Tlačia vás nové topánky? Vieme, ako ich roztiahnuť!

  • PDF
20786
Like!

zena-nakup-topanok

Boli ste na nákupoch a v botníku je nový úlovok? Ak zistíte, že topánky tlačia a chôdza bolí, nebudete veľmi nadšená.

.

.

Máme pre vás pár zaujímavých tipov a rád, ako nepohodlnú obuv trochu roztiahnuť. Niekedy sa stane, že vám v obchode poradia, aby ste si kúpila o kúsok menšie lodičky, že vraj materiál povolí, inokedy nemôžete odolať krásnym letným čižmám, ale väčšie jednoducho nemajú. Ak si nekúpite pár o dve čísla menšie, väčšinou sa s tým dá niečo urobiť.

Myslite na kvalitu topánok

Ak si zaobstaráte drahé kožené topánky, väčšinou je potrebné myslieť na to, aby ste si zaobstarali napínače na topánky. Pomôžu vám veľkosť trochu roztiahnuť a udržia tvar. Ako ich správne roztiahnuť? Počas piatich dní si svoje nové úlovky obúvajte iba na kratšie pochôdzky alebo len v obývacej izbe. Po každej takejto prechádzky ich vráťte naspäť na napinák, aby si topánka zapamätala svoj ​​tvar.

Na radu rozklepávanie kladivkom radšej zabudnite, nielen, že nie ste natoľko skúsení, ale mohli by ste prísť o veľmi drahú obuv, ktorá tento proces vo väčšine prípadov nepotrebuje.

Vlhká ponožka a utierka

Ak nemáte doma kožený skvost a napriek tomu potrebuje o kúsok zväčšiť, vložte doň  mokré utierky alebo noviny. Najzaručenejšou metódou je prechádzka v mokrých ponožkách. Ak to materiál dovolí, môžete vyskúšať triky našich babičiek. Miesto, ktoré vás tlačia potrite alkoholom alebo octom, a potom sa v topánkach prechádzajte. Medzi zaručené rady skúsenejších generácií je tiež vrecúško naplnené vodou, potom ich vložiť na mráz, v lete do mrazničky. Voda sa začne rozpínať a lodičky naťahovať. Dnešný výrobcovia však tento spôsob neodporúčajú. Niektoré materiály sa môžu poškodiť.

Ako si topánky trochu povytiahnuť pomocou vodných sáčkov a mrazničky ?

Pripravte si dva uzatvárateľné vrecká, ktoré naplníte z jednej štvrtiny vodou. Opatrne ich vložte do miesta, kde to tlačí a takto ich umiestnite do mrazničky. Občas sa pozrite, či už voda nezamrzla, v momente, keď áno, vyberte topánky a nechajte ich 20 minút v teple, potom opatrne sáčky vyberte. Uvidíte, že vám presne pasujú na nohu.

topanky

Niet nad vlastnú skúsenosť. Ako vyzerá rozťahovanie nových topánok v praxi:

Mňa hrozne rezali remienkové lodičky, niekde som vyčítala že pomôže parafínová sviečka, niekoľkokrát som po remienku prešla sviečkou a pomohlo to, už nerezali.

Namočiť alpou a chodiť v nich v hrubých ponožkách.

Utierka pokvapkaná octom spoľahlivo vytiahne úzku špičku.

Poproste niekoho s väčšou nohou a chuťou sa trápiť, aby vám v nich chvíľku chodil.

V opravovni, rozťahujú topánky do šírky aj do dĺžky.

Odporučame: Ošetrovanie obuvi a kabeliek, aby boli krásne a čisté

Dvadsať spôsobov ako si originálne zašnúrovať topánky

tags: ako roztiahnut topanky tlacia topanky

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina