.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zázračný melón! Pre diétu, detoxikáciu tela a skvelý sex

  • PDF
4242
Like!

melon

Sladká a voňavá pochúťka patrí k letu ako slnko a voda. Viete, že keď sa zakúsnete do melónu, nejásajú len vaše chuťové bunky, ale i celé telo?

.

.

Je totiž plný zdravých látok. Ak zjete melón, robíte niečo pre svoje zdravie. Melón má veľmi blahodárny účinok na zdravie, krásu a psychickú pohodu. Prečisťuje, ozdravuje a omladzuje telo.

Poriadna porcia vitamínov

Melón obsahuje veľa vitamínu C, ktorý potrebujeme pre povzbudenie imunity a celkovú kondíciu. Okrem toho je bohatý na vitamíny skupiny B, hlavne na vitamín B6, potrebný pre syntézu bielkovín v tele, vitamín B3, dôležitý pre okysličovanie organizmu a kyselinu listovú, ktorá je zásadná pre krvotvorbu, zdravé nechty, kožu a vlasy, ale aj plodnosť a správny vývoj plodu vo všetkých fázach.

Detoxikačná kúra

Pokiaľ potrebujete nielen posilniť imunitu, ale aj prečistiť telo, vsaďte práve na melón. Je totiž zdrojom antioxidantov, ktoré sa starajú o odbúravanie toxických látok a pomáhajú celkovej obranyschopnosti organizmu. Naviac chráni sliznice tela, zaisťuje ostrejší zrak, stimuluje pamäť a funguje preventívne proti niektorým typom rakoviny. Prírodné cukry, všetky vitamíny a stopové prvky, sú okamžitým zdrojom energie a stimulom fyzickej i psychickej kondície.

Dietny trhák

Aj keď je melón veľmi sladký, odborníci na chudnutie ho odporúčajú. Obsahuje totiž až 90 % vody a cukry tvorí len asi 3–12 % (podle odrody). Nejmenej cukru má melón vodný, o niečo viacej cukrový. 100 g melónu má energetickou hodnotu od 19–35 kcal a jedna porcia dokáže zasýtiť i na niekoľko hodín. Vzhľadom k tomu, že vám zároveň zaistí prísun bioaktívnych látok, je ideálnou potravinou nielen počas chudnutia, ale i ako súčasť zdravého životného štýlu.

Melón namiesto viagry

Jedna z vedeckých štúdií hovorí, že vodný melón obsahuje účinné látky, ktoré priaznivo pôsobia na mužskú erekciu. Ak ho páni budú konzumovať pravidelne, jeho sila sa vyrovná účinkom viagry. Tato zelenina je totiž bohatá na lykopen, betakarotén a citrulín. A práve posledný menovaný uvoľňuje stenu tepien tak, že umožňuje lepšie prekrvenie penisu. Najviac citrulínu je v šupke a bielej časti dužiny, preto je dobré vyjesť dužinu skutočne až k okraju a neokusovať len červenú časť.

Náš tip: Vychladený melón počas horúceho letného dna je lepší, než limonáda plná éčiek. Okrem toho, že vás okamžite osvieži, doplníte látky, ktoré by vášmu telu mohli chýbať.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina