.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Chlapec v dvoch rokoch vedel čítať a na mape poznal 195 krajín aj s ich vlajkami

  • PDF
2729
Like!

maly-genius-scherwin

Najväčšou starosťou väčšiny dvojročných detí je, či postavili veľkú bábovku. To však nie je prípad Sherwyna Sarabiho.

.

.

Vo svojich dvoch rokoch už vedel všetko o vulkánoch, padajúcich hviezdach a orgánoch v ľudskom tele. Sherwyn Sarabi je bez preháňania geniálne dieťa. Namiesto toho, aby sa pozeral na televíziu, hľadá si svoje obľúbené relácie na internete. Vie na mape rozpoznať 195 krajín a priradiť ich k správnej vlajke. Dokáže prečítať 500 slov, opísať hlavné orgány v tele a ich funkcie. Radšej než rozprávky si číta encyklopédie. Aj matematika bude pravdepodobne jeho silnou stránkou, vie počítať do 200.

Jeho schopnosti prekvapili nielen rodičov, ale i expertov. Už keď chodil do materskej školy, dostal ponuky štipendií na prestížne školy. Chlapec sa dostal vo veľmi nízkom veku do prestížnej mensy a stal sa jej najmladším členom s IQ 136. Miluje sa učiť. Nedávno ma prebudil o tretej hodine ráno a začal mi rozprávať všetko o Isaacovi Newtonovi a o tom, ako objavil gravitáciu. Kedykoľvek s ním niekam ideme, neustále sa pýta len prečo, prečo, prečo," opisuje synovu zvedavosť jeho matka.

Rodičia si mysleli, že Sherwyn je úplne normálne dieťa, než s ním išli keď mal asi rok za doktorom. Pozeral sa na mapu, ktorá visela na stene a začal menovať všetky krajiny, ktoré poznal. Doktor povedal, že nikdy nič podobné nevidel, dodala matka z južného Yorkshiru.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina