.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Psík maľuje umelecké obrazy, ktoré sa predávajú za stovky euro!

  • PDF
4715
Like!

pes-umelec

Bol to celkom obyčajný psík z útulku v Las Vegas, ktorého si domov priviedli manželia Bryce a Jennifer Henderson.

.

.

Ale dvojročný pes obyčajne iba vyzeral. Jennifer tvrdí, že ju vždy prekvapoval svojou inteligenciou, až sa mu jedného dňa rozhodla podstrčiť plátno a štetec.

Arbor si s tým nevedel rady iba chvíľu, s poctivým tréningom ho Jennifer naučila vziať štetec do papule a máčať do farieb a zvyšok už nechala na jeho fantáziu. Arbor začal sám od seba maľovať svoje abstraktné obrazy a o tom, že majú úspech, svedčí aj to, že ľudia ich nadšene kupujú.

Zázračný zvierací umelec stvorí priemerne jeden obraz mesačne. Ten sa zvyčajne predáva okolo 350 euro, ale sto percent zárobku ide na dobré účely. Majitelia Arbora na jeho schopnosti nezarábajú, všetko padne na útulok a na pomoc zvieratám, odkiaľ si psa priviedli.

Že psie maľovanie nie je žiadny trik, sa mohli presvedčiť aj obyvatelia Las Vegas, keď manželia Henderson nechali Arbora naživo maľovať pred hojne navštevovaným hotelom Bellagio. Namaľovať jeden kúsok mu zaberie asi 15 minút a obrazy sa potom predávajú napríklad na eBay vo forme aukcie. A pretože ide o dobrú vec, ľudia neváhajú siahnuť hlbšie do vrecka.

pes-umelec1

tags: pes maliar malby psi umelec

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina