.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Piešťanské zlaté stuhy Tradičná Výstava historických automobilov

  • PDF
3393
Like!

piestanske-zlate-stuhy

Tento rok sa budú konať od 08.06.2017 do 11.6.2017 na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Môžete sa poprechádzať medzi vzácnymi a elegantnými historickými automobilmi z prvej polovice dvadsiateho storočia.

.

.

Najstaršie automobily, ktoré sa zúčastnia piešťanskej Súťaže elegancie, majú viac ako sto rokov. Program vyvrcholí slávnostnou prehliadkou a ohňostrojom.

Pozrite sa na video, z predchádzajúcej výstavy.

História podujatia

vlasta-burian

V 1932 až 1937 sa v Piešťanoch konali slávne súťaže o najkrajší automobil, známe pod názvom Concours d Elégance. Boli vyvrcholením cieľových jázd do Piešťan a zúčastňovali sa na nich aj známi kúpeľní hostia či tunajší lekári s nablýskanými automobilmi, napríklad herec Vlasta Burian, spevák Richard Taubner, grófka Geraldína Apponyiová z Oponíc, lekár Dr. Ladislav Schmidt a mnohí iní.

Tradícia súťaže bola obnovená po roku 1980 pod názvom Piešťanské zlaté stuhy – Concours d Elégance už ako prehliadka historických vozidiel. Súťažný program obyčajne pozostáva z jazdy na vybranej trase mimo Piešťan. Divácky najatraktívnejšia je však jazda mestom a prehliadka automobilov na Kúpeľnom ostrove s vyhodnotením najkrajších z nich. Vďaka zanieteným milovníkom veteránov môžeme každý rok obdivovať vzácne automobily z rôznych krajín a ich dobovo oblečené posádky. Pred hotelom Thermia Palace sa jednotlivé veterány spolu s posádkou slávnostne predstavujú verejnosti.

zdroj: http://piestanskezlatestuhy.sk

tags: piestanske zlate stuhy tradicna vystava historickych automobilov

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina