.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Facebookom sa šíri nebezpečný vírus Získa vaše bankové údaje, ak kliknete na nebezpečný link!

  • PDF
3025
Like!

facebook-virus

Facebook je najpopulárnejšia sociálna sieť, ale rozhodne nie je bezpečná.

.

.

Experti na hrozby internetu zistili, že sa jeho prostredníctvom šíri nebezpečný vírus, ktorý môže získať vaše bankové údaje a odcudziť vaše peniaze. Vírus objavili bezpečnostní experti z Trend Micro a varujú pred ním všetkých užívateľov sociálnej siete. Volá sa Zeus a expertom na počítačové vírusy je moc dobre známy. Ľudí po celom svete už pripravil o milióny euro.

Zeus je trójsky kôň, ktorý sa po infekcii do počítača zameria na heslá k bankovým účtom. Z tých potom vyberá peniaze a posiela tretím stranám. Informácie pritom nezískava len z uložených hesiel v prehliadačoch. Zeus prehľadá celý počítač a je schopný citlivé údaje získať aj z textových dokumentov.

Vírus sa pritom nenachádza priamo na facebookových stránkach, ale sociálna sieť k jeho šíreniu veľmi napomáha. Na Facebooku totiž všetci zdieľajú všetko a vírus sa na sociálnej sieti šíri z falošných profilov. V postoch je vždy priložený link, na ktorý nesmiete v žiadnom prípade klikať. Napríklad ho objavili na facebookových stránkach o americkom futbale.

Ak chcete ísť do internet bankingu, otvorte si len jedno okno prehliadača, cookies v prehliadači vymažte a premažte aj pamäť ccleanerom. Prihlasovacie údaje majte radšej uložené na externom disku, mimo pc. Keď si vybavíte čo treba, odhláste sa a znova premažte cookies aj pc spomínaným programom. V rámci bezpečnosti si treba meniť heslo.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina