.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Bikiny oslavujú sto rokov, najslávnejšie momenty!

  • PDF
3188
Like!

ake-sa-nosili-plavky

Musíme uznať, že na svoj ​​vek sú bikiny sexi. Možno dokonca viac ako kedykoľvek predtým.

.

.

Tieto dva nepatrné kúsky látky, ktoré dodnes niektorým ženám dodávajú sebavedomie a iným ženám zase pridávajú vrásky, majú za sebou celkom divokú históriu. Posúďte sami! Prvé dvojdielne plavky, ktoré boli vlastne predchodkyňami dnešných bikín, navrhol Američan Carl Jantzen pre vtedajšie olympioničky v roku 1913. Účel bol jasný, poskytnúť pri športe maximálne pohodlie a zároveň zvýšiť výkon. Ich zlatá éra ale začala až o tridsať rokov neskôr ...

40 roky

Plavky sú čoraz odvážnejšie. Niektoré dokonca tak, že v nich sú ochotné pózovať len tanečnice a striptérky, napríklad Micheline Bernardini. Model, v ktorom sa nechala odfotiť, ukazoval celých 30 cm nahej kože na chrbte!

Najmä v katolíckych krajinách sa objavili snahy, tento nový výstrelok zakázať, zato v Hollywoode sú bikiny čoraz populárnejšie. Fotia sa v nich aj dobové ikony ako Rita Hayworth alebo Ava Gardner.

50 roky bikinám priali

Perfektne totiž zapadali do štýlu takzvaných pin-up girls, sexy modeliek, ktorých plagáty aj vystúpenie milovali nielen americkí muži.Jednou z najznámejších bola Bettie Page, ktorá v miniplavkách ukazovala, čo sa dalo.

Na Azúrovom pobreží si zatiaľ v bikinách užívala novonadobudnutej slávy krásna Brigitte Bardot. V Spojených štátoch jej zdatne sekundovala krásna herečka a modelka Marilyn Monroe. A áno, naozaj mala veľkosť 42.

60 roky

Kým hippies hlásali voľnú lásku a na festivaloch typu Woodstock chodili kľudne úplne nahí, bikiny ovládli prehliadkové móla i strieborné plátno. V prvej bondovke s názvom Dr. No predviedla svoje krivky v plavkách Švédka Ursula Andress, v jej stopách išli aj kolegyňe Jane Fonda alebo Raquel Welch.

70. roky

Bikiny sú ešte o niečo menšie, vykrojenejšie, proste sexi. Novinkou je zaväzovanie na šnúrku. V sedemdesiatych rokoch móda priala ženskosti a v jej duchu sa nieslo aj plážové oblečenie. Vzory sa v tejto oblasti stali hrdinky akčného seriálu Charlieho anjeli.

90. roky

Všetci milujú bikiny! Návrhári sa predháňajú, kto navrhne odvážnejší a viac netradičný model a popové speváčky, ktoré sú ikonami doby, prakticky nevystupujú v ničom inom. Bikiny sa stávajú súčasťou imidžu mladých Britney Spears alebo Gwen Stefani zo skupiny No Doubt.

ake-sa-nosia-plavky1

21. storočie

Bikiny nosia ženy všetkých vekových kategórií i veľkostí. Vznikajú dokonca fatkiny pre bacuľky. A speváčka Beyoncé sa v kampani vracia k ideálu ženskosti.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina