.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Malebný ostrov Bali, raj na juhu

  • PDF
6569
Like!

ostrov bali

Ostrov Bali, Jeden z menších viac ako 17 tisíc ostrovov patriacich Indonézii. Malebný ostrov Bali, sa nachádza v strednej časti súostrovia.

.

.

Od susednej Jávy je oddelený len 2 kilometre širokou úžinou a už z diaľky žiari svojou krásou a starobylosťou. Vnútrozemie ostrova je hornaté s týčiacim sa pásmom vulkanických vrchov porastených pralesmi, ktoré sa tiahnu na severe naprieč celým ostrovom s početnými horskými jazerami. Na juhu sú úrodné plošiny a nížiny s malebnými terasovitými ryžovými poliami. Bali ponúka 400 km prekrásnych pláži, pestrofarebný podmorský svet, neuveriteľne bohatú vegetáciu, tisícky starých hinduistických chrámov, ktoré odzrkadľujú dôležitú úlohu akú hnidu náboženstvo hrá v živote domorodých obyvateľov, zaujímavé hudobné, tanečné a náboženské festivaly, dedinky plné ľudového umenia, nefalšovanú veľmi priateľskú pohostinnosť a v neposlednom rade tajuplnú prítomnosť duchov. Bali je najpopulárnejšou destináciou v Indonézii. Rok na ostrove má len 2 ročné obdobia. Obdobie sucha, ktoré trvá od apríla do októbra a obdobie dažďov, ktoré začína v novembri a končí v marci. V júli a v auguste sa pohybujú teploty okolo 40 °C, preto je toto obdobie najviac navštevované turistami. Počas obdobia dažďov sa teplota pohybuje okolo 30 °C, kde krátke dažde sú len príjemným osviežením. Ostrov obkolesený pestrofarebnými korálovými útesmi, teplé more a nádherné pieskové pláže ponúkajú výborné príležitosti pre odpočinok, opaľovanie a vodné športy.

pekne-zakutie

Podmienky na kúpanie sú na plážach ostrova Bali ovplyvnené silným prílivom a odlivom. Tieto sú časovo závislé na mesačných fázach a menia sa každých 6 hodín. Pri odlive je kúpanie silne obmedzené, odporúča sa obuv do vody. Surferi nájdu svoj raj v regióne Kuta, pozor na silné podmorské prúdy! Pláže sú väčšinou verejné, hotelieri zabezpečujú na nich len lehátka, slnečníky a občerstvenie. Čistenie a údržba spadá pod miestne úrady. Samozrejmosťou je ale účasť plážových hotelov na ich zveľaďovaní. Klimatické podmienky, príliv, odliv, vietor a podmorské prúdy môžu prinášať so sebou zvírenie piesku, naplaveniny, riasy a chaluhy. Riaďte sa, prosím, vlajkami, upozorňujúcimi na vhodnosť kúpania.

ostrov-bali1

tags: malebny ostrov bali raj na juhu

.

.

ODPORÚČAME:

Ibiza ostrov mladých dovolenka snov ?

Hurá k moru, kam vlastne ísť, aby sme sa nenudili?

Talianske Benátky, mesto zamilovaných

Malta piesočnaté pláže, tyrkysové more

Dovolenkári Zabudnite na Arabské Krajiny i Emiráty

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina