.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Bugatti Veyron 16.4 s výkonom 1001 koní !!!

  • PDF
5498
Like!

bugatti-veyron

Bugatti Veyron je model automobilu spoločnosti Bugatti Automobiles SAS.

.

.

V Ženeve v roku 2002 bol verejnosti predstavený koncept, ktorého produkcia sa plánovala na rok 2003, no problémy, ktoré boli sprevádzané vývojom a priebehom samotného výrobného procesu, bola sériová výroba vyhlásená na september 2005.

Zosúladiť dokonalé a výkonné športové auto s extra luxusným interiérom, nie je nič ľahké. Navyše majitelia takýchto áut si potrpia aj na komfort z jazdy, takže nie ja sa čomu čudovať, že to konštruktérom trošku trvalo. Výsledok však stojí za to! No jednoznačne sa budete pýtať na výkon a zrýchlenie tohto výnimočného giganta, ktorý bude k dispozícii pár majiteľom na celom svete. Neide o tisíc-kusovú výrobu, ale hovorí sa okolo 300 kusoch, pretože cena jedného sériového auta sa pohybuje okolo 1 mil.€, alebo 1,7 mil. dolárov. Takže tí z vás, ktorí máte našetrené v pokladničke, alebo v keramickom prasiatku zopár drobákov, nezúfajte, lebo sa už aj vyrábajú malé modely autíčok týchto superšportiakov.

bugatti-veyron3

Ale zaujíma nás skutočná veľkosť a sila Veyrona, preto si priblížme detaily v tomto odstavci. Dĺžka auta 4466 mm, s rázvorom kolies 2700 mm spolu so šírkou 1998 mm a výškou 1206 mm dávajú tušiť, že to bude ploštica väčších rozmerov. Celkový dizajn auta bol vynikajúco prepracovaný do najmenších detailov. Ostré línie meniace sa do ladných kriviek, a masívna karoséria, ktorá je prederavená otvormi na sanie vzduchu, pripomína tak malé prízemné lietadlo. A prečo lietadlo, keď to nemá ani krídla? No na lietadlo sa auto mení počas jazdy, keď sa vysunie zadné prítlačné krídlo vo vyššej rýchlosti, a potom si už môžeme pripravovať pilotný preukaz na jazdu týmto autom. Veď letieť po cestách s Veyronom by bol nezabudnuteľným zážitkom každého šoféra, a ešte väčší by bol, keby sme naozaj mali pri sebe pilotný preukaz, a ukázali ho policajtovi pri prekročení rýchlosti.

bugatti-veyron1

Ako iste teraz všetci tušíte, povieme si už konečne niečo o vlastnostiach motora. Pre nás „smrteľníkov“ veľkú, ale pre budúceho majiteľa auta zanedbateľnú finančnú položku, mesačné zákonné poistenie, za objem 8litrov, presnejšie 7993cm3 je superluxusom. Motor, inak vybavený so štyrmi turbodúchadlami, sa s celkovým krútiacim momentom pohybuje okolo 1250Nm pri otáčkach od 2200 do 5500/min. Konečný výkon motora je 736kW/1001k a to je už čo povedať na sériovo vyrábané vozidlo! Prečo? No pretože tento výkon spolu s celkovým objemom motora a krútiacim momentom dávajú autu ultra-rýchlosť až 406km/h !!! Zdá sa to síce všetko neuveriteľné, ale dlhé čakanie na sériovú výrobu tohto auta sa skutočne oplatilo a je čas šetriť peniažky, aby sme si mohli vyskúšať toto superauto.

bugatti-veyron2

bugatti-veyron4

ODPORÚČAME:

Citroen GT auto z Gran Turismo 5

Ekologické auto budúcnosti z bio materiálov

Naučíme vás jazdiť úsporne Koniec zbytočného míňania

tags: Bugatti Veyron 16.4 s vykonom 1001 koni

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina