.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Sedem rád ako opticky zväčšiť malý byt

  • PDF
10673
Like!

maly-byt1

V malom byte stačí pri zariaďovaní urobiť len pár malých chýb a budete si v ňom pripadať ako v miniatúrnej krabičke.

.

.

Keď ale viete, ako na to, môžete malý byt premeniť v útulný priestor, ktorý ešte navyše bude opticky vyzerať omnoho väčšie. Stačí nasledovať aspoň niektoré z našich siedmich chytrých rád:

1) Jednotná podlaha

Ak bývate v malom byte, dbajte na to, aby podlaha bola vo všetkých miestnostiach rovnaká. Pomyselné hranice, ktoré vytvárajú rôzne farebné koberce či odlišné podlahové krytiny, priestor bytu narušujú, a tým vyzerá menšie. Malý interiér je skrátka zbytočné oddeľovať, naopak sa z neho snažte urobiť čo najviac otvorený priestor.

2) Chytrý obraz

Obrazy na stenu vyberajte veľmi starostlivo a voľte pre istotu len taký, ktorý má hĺbku a pridá izbe ďalší priestor. Ideálne sú krajinky, pohľady na more a podobne. Či to bude maľba alebo fotografie už záleží len na vás. S počtom obrazov by ste to nemali preháňať. Ak však milujete plné steny, zarámujte si zrkadlá, nič nepridá chýbajúce metre lepšie.

maly-byt2

3) Dostatok svetla

Počet a veľkosť okien doma zvýšite len ťažko, ale denné svetlo vám spoľahlivo nahradí dostatok lustrov, stojacích i stolných lámp. Čím viac svetielok, tým priestrannejšie pôsobiaci byt.

4) Otázka farieb

Asi dobre viete, že výrazné farby interiér skôr zmenšujú, napriek tomu nemusíte mať všetko len biele. Dokonca môžete každú stenu namaľovať inou farbou, ideálne teda niekoľkými odtieňmi jednej farby, pričom tá najtmavšia by nemala byť vyložene sýta. Ak necháte jednu stenu bielu, bude vám zrazu každý kút miestnosti pripadať ako nová izba. Tiež doplnky môžu byť farebné a kľudne aj výraznejšie, mali by sa ale držať vo farbe stien. V menšom byte radšej zabudnite na divočinu.

5) Minimum vecí

Ľahko sa to povie, ale ťažšie urobí. V malom byte by ste mali mať čo najmenej vecí. Alebo aspoň čo najmenej viditeľných vecí. Všetko sa snažte upratať do skriniek a ďalších úložných priestorov. Žiadne fľaštičky a škatuľky na kuchynskej linke, žiadne zátišie so soškami či sviečkami, bohato stačí jedna. Ak to len trochu pôjde, schovajte aj radiátor. Aby nepôsobil nápadne, stačí ho len natrieť rovnakou farbou, akú má múr za ním.

maly-byt

6) Voľné ​​okná

V malom byte najlepšie vyzerajú úplne voľné okná, nezakryté záclonou ani závesmi. Pokiaľ ale nechcete, aby vám susedia pozerali do tanierov, kúpte si čo najmenej nápadné a čo najviac priehľadné závesy. Ak máte žalúzie, cez deň ich vždy vyťahujte.

7) Správna výška

Do malého bytu je najlepší drobný nábytok. Nebojte sa poličiek pripevnených na stenách. Ak ich umiestnite nižšie, ako je výška očí, izba sa hneď bude zdať väčšia, strop bude vyzerať vyššie.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavý Magazín

gobtube.com