.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Luxusné obrie letovisko Egyptské mesto zo zlata

  • PDF
12409
Like!

mesto-zo-zlata

Priamo na pobreží Červeného mora je areál, ktorý tromfne aj pompézny saudskoarabský Dubaj.

.

.

Komplex prepletený stovkami hotelov, obchodných centier a zábavných stredísk na ploche väčšej než štyri tisíc hektárov. Navyše, celý projekt je vybudovaný v duchu egyptskej histórie. Ako by ste pricestovali do krajiny rozprávok Tisíc a jednej noci. Takú atmosféru sľubujú tvorcovia monštruózneho letoviska, dizajnérska firma WATG, ktorá projektovala unikátne stavby vo viac ako sto šesťdesiatich krajinách na celom svete. Investori ju oslovili, aby pomohla navrhnúť podrobný plán pre Sahl Hasheesh a prispela tak k rozvoju oblasti pri Červenom mori.

Mohutný komplex v hodnote niekoľko miliárd eur sa rozprestiera na ploche viac ako štyritisíc hektárov. Údajne je najväčším letoviskom na svete a čo sa týka pompéznosti, pokorí aj Dubaj. Miestne úrady si od neho sľubujú, že prispeje k rozvoju infraštruktúry a obyvateľom zabezpečí nepretržitý prísun financií.

Na šesťdesiatich pozemkoch vyrástli luxusné reštaurácie, hotely, obchodné centrá vrátane zábavných zariadení. Pri návrhoch vzhľadu letoviska sa architekti inšpirovali miestnou kultúrou a históriou. V objektoch tak prevláda zlatá farba, farba faraónov a luxusu. Počet návštevníkov, ktorí sa naraz zmestia do dokončeného mestečka, dosiahne desiatky tisíc.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina