.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako sa zoznámiť a vyhnúť nepríjemnostiam

  • PDF
7982
Like!

ako-sa-zoznamit

Na našej planéte žije vyše sedem miliárd ľudí. Hľadanie vysnívaného partnera, ale skôr pripomína snahu nájsť ihlu v kope sena.

.

.

Stále viac času trávite v práci a vo virtuálnom svete internetu. Na zbližovanie často nie je čas alebo neviete, kde hľadať. Riešením môže byť zoznamka cez inzerát. Aby ste však nenarazili, je potrebné dodržiavať isté pravidlá.

Rozmyslite si, čo od vzťahu očakávate

Dôležité je poriadne zvážiť, či hľadáte skôr letný flirt, alebo dlhodobý vzťah. Podľa toho potom volíte, do akej rubriky inzerát dáte. Horšie sa vám bude hľadať partner na celý život, ak dáte ponuku do rubriky nezáväzne či flirtovanie. Zároveň si dajte záležať na forme textu. Ak chcete nájsť oduševneného a vzdelaného človeka, logicky veľa chýb, alebo nezmyselné vety jeho pozornosť určite nepritiahne. Treba písať jednoducho, vtipne, nepretvarovať sa a predovšetkým neklamať. Pravda totiž skôr alebo neskôr vyjde najavo a mohla by mať horšie dôsledky, ako keby ste nič netajili.

Vyhnite sa stalkerom

Počítajte s tým, že si inzerát prečíta veľa ľudí. Bohužiaľ nie všetci, ktorí čítajú takéto inzeráty alebo chodia na internet, majú počestné úmysly. V poslednej dobe sa neslávne rozšíril takzvaný fenomén stalking. Jedná sa o jedincov, ktorí vás z rôznych príčin dokážu prenasledovať doslova na každom kroku. Hoci sa právna úprava zlepšila a zákon proti nim už nie je úplne bezmocný, stále platí, že je najlepšie sa im vyhnúť. Dokážu vám totiž zo života urobiť peklo. Nezverejňujte preto presnú adresu svojho bydliska, stačí uviesť mesto, kde partnera hľadáte. Tiež nie je dobrý nápad pozývať niekoho hneď na druhý deň po zoznámení do svojho bytu.

Pozor na majetkových podvodníkov

Existuje ešte jedna skupina ľudí, pred ktorými by ste sa mali mať pri zoznamovaní na pozore. Tým ide skôr než o nadviazanie plnohodnotného vzťahu o plnohodnotné obohatenie seba samého. Vo chvíli, kedy tejto méty dosiahnu, opustia sklamaného partnera. Títo podvodníci môžu dostať dôverčivého človeka aj do finančných problémov. V najhoršom prípade vám kvôli novo vzniknutým dlhom môže zaklopať na dvere aj exekútor.

Pozor na internet

Dnešná civilizácia žije v znamení zdieľania hudby, videa i fotografií. Ak máte vo svojom počítači nejaké delikátne fotky, nemali by za žiadnu cenu opustiť svoje miesto. Nenahrávajte teda nikam odvážnejšie snímky alebo videa z vášho súkromia. Nikdy neviete, kedy ich môže niekto zneužiť proti vám. Ak sa rozhodnete pripojiť svoju fotografiu, určite voľte skôr tú decentnejšiu bez odvážnych póz. Prezentujete sami seba a nikdy neviete, či váš inzerát nezazrie aj nejaký kamarát alebo známy.

Chráňte svojich blízkych

Nezabudnite, že sa nezoznamujete iba vy. Váš nový partner bude aj súčasťou života vašich blízkych. Ak vám však pokus o nadviazanie kontaktu nevyjde, môže bývalý partner skomplikovať život aj vášmu okoliu. Preto o svojej rodine radšej pomlčte, kým sa s dotyčným človekom nestretnete osobne a nepreveríte si ho.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina