.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Breza má veľký liečivý potenciál

  • PDF
12795
Like!

breza

Liečivé sú hlavne jej listy, ale svoje nezanedbateľné účinky má i miazga, získaná navŕtaním kmeňa, teda metódou podobnou ťažbe kaučuku.

.

.

Využíva sa aj brezová kôra a jej púčiky. Brezu využívame pri mnohých liečebných postupoch. Má vplyv na choré obličky, odvar z brezového listu je močopudný a tak dokáže odviesť nadmerné tekutiny z organizmu. V tomto smere využívame brezové listy na pitnú kúru, ale možno ju tiež použiť na osviežujúci kúpeľ. Týmto spôsobom môžeme vykonávať aj odtučňovacie kúry, ktoré sú určite omnoho zdravšie, než aplikácia podozrivých prostriedkov.

Nesmieme zabudnúť ani na to, že breza má vynikajúci vplyv aj na liečbu problémov s kĺbami a svalstvom. Tiež ju používame pri reumatických problémoch. Kôra sa používa na problémy s kožnými problémami. Púčiky brezy slúžia na liečbu kostných zápalov a majú dosah na problémy sleziny, pečene a pankreasu.

Je jasné, že breza nie je len krásny strom, ale aj nesmierne užitočná rastlina, ktorá nám môže poskytnúť radosť z normálneho a zdravého života. Možno by sme mali vyskúšať lahodný čaj z jej listov a na chvíľku zabudnúť na kávu, či pohárik alkoholu.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina