.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

V pražskom supermarkete bol jedovatý pavúk!

  • PDF
9058
Like!

jedovaty-pavuk

V pražskom supermarkete medzi banánmi liezol jedovatý tropický pavúk!

.

.

Pražskú mestskú políciu privolali v utorok ráno skladníci supermarketu, kvôli tropickému pavúkovi. Medzi banánmi, dovezenými z Ghany, vyliezol veľký agresívny pavúk. Pracovníkovi sa podarilo pavúka odchytiť a previezť do útulku pražských Dolních Měcholupech. "Tam ošetrovatelia zistili, že sa jedná o jedovatého pavúka z rodu Heteropoda, ktorý však nie je smrteľne jedovatý.

Tento druh je zaujímavý tým, že nekladie pavučiny, ale lovia nezvyklým spôsobom, skokom na korisť. Je zázrak, že pavúk prežil chemické ošetrenie plodov a výrazné dlhodobé podchladenie. Už to nie je tak ako to bývalo pred 30 rokmi, vtedy občas pricestoval aj hadík. Pamätám si ako bola k banánom pribalenie žabka, alebo gekoník. Spomínajú v Pražskej zoo. Tento pavúk je nebezpečný skôr pre tých ktorý trpia androfóbiou. Pre človeka sú skutočne jedovaté len niektoré druhy z Austrálie a Južnej Ameriky.

Ako je to s agresívnym chovaním tohto pavúka? Uhryzne, len ak sa cíti ohrozený, ak ho napríklad pritlačíte. Áno vie nahnať strach: je členitý, chlpatý, rýchlo sa pohybuje, skáče do strán, zdvíha predné nohy. To je, ale jeho obranná taktika, spôsob ako nahnať strach a odvrátiť nebezpečenstvo.

Keď sa banány dovážali vo veľkých množstvách, mohli sa týmto spôsobom doviezť aj pavúky vtáčkari. Jeden takýto prípad sa stal v Karlíne v roku 1967, z banánov vypadol 4 cm pavúk vtáčkar. Po odchyte pavúka, dali pracovníkovi odmenu dve tašky banánov a pavúk je dodnes kuriozitou v jeho zbierke.

tags: V prazskom supermarkete bol jedovaty pavuk

ODPORÚČAME:

Nádherné zábery hmyzu aké ste ešte nevideli

Street Hawk špeciálne terénne auto

Šesť zdravých potravín pre Vaše bruško

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina