.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Päť najnebezpečnejších krajín sveta! Drogy, vraždy, násilie

  • PDF
3405
Like!

syria-ozbrojenci

Drogy, vraždy, obchodovanie s ľuďmi, terorizmus sú ukazovatele násilia vo svete a s ich prítomnosťou sa musia niektoré krajiny pasovať viac ako iné.

.

.

Ľudia tam žijú v strachu a delikventi nepoznajú hodnotu ľudského života, pretože trestná činnosť je ich každodenným bytím. Prinášame Vám zoznam piatich krajín (nie vo vojne), kde je bezpečnosť na poslednom mieste.

5. Rusko

Rusko už nie je krajinou, kde obleky Armani nosí iba prominentná vláda, ale aj gangstri a mafia. Ruská mafia letí rýchlosťou guľového blesku a krajina má viac gangstrov ako polícia, každých 18 minút je zavraždený jeden človek a v priemere sa denne odohrá približne 84 vrážd v 143 miliónovom národe! Jadro ruského zločinu je umiestnené v Čečensku. Prostitúcia, obchodovanie s drogami, či reštaurácie sú riadené práve Čečencami. Krajina je tiež známa vreckovými krádežami – peňaženkami, mobilnými telefónmi, fotoaparátmi, no tiež fyzickými napadnutiami.

4. Venezuela

Politické napätie a rozširujúca sa priepasť medzi vysokou a nízkou triedou, stredná trieda takmer neexistuje sú činitele, ktoré majú na svedomí vysoký stupeň kriminality vo Venezuele. Od roku 1999 kedy nastúpil do úradu Hugo Chávez sa zvýšil počet vrážd o 67%. Krajina sa zaraďuje medzi najnebezpečnejšiu v Latinskej Amerike aj z dôvodu vysokej korupcie. Verejný poriadok akoby nebol, policajti sú len zločinci v uniformách, vrahovia sú najímaní za smiešnych 20 dolárov a obete bývajú zväčša zastrelené z malicherných príčin, škaredý pohľad alebo nevhodná konverzácia. Smutná bilancia Venezuely: 5 vrážd denne na 25,6 milióna obyvateľov.

3. Jamajka

Tento ostrovný štát má zlú povesť pre svoju trestnú činnosť od vzniku cestovného ruchu v krajine a to najmä v hlavnom meste Kingston. Gangy a politika sú príčinou väčšiny stretov, ktoré prerastajú do streľby. Korupcia a následný boj o drogy sú najčastejšou príčinou zločinov, ktoré sa odohrávajú v chudobnejších častiach veľkých, no nemusí to byť pravidlo. Prvou informáciou vo večerných správach býva obyčajne počet ľudí, ktorí prišli o život počas dňa. Päť vrážd denne na malý 2,6 miliónový národ je skutočne nešťastná štatistika.

2. Južná Afrika

Juhoafrická republika je popisovaná ako hlavné mesto znásilnení, hoci sa preukazuje klesajúci trend. Chudoba centra sa tiež rozrástla a okrem toho je tu silná hrozba ozbrojených skupín. Istý obyvateľ krajiny popísal svojich 30 rokov v JAR ako niekoľko bodných rán v chrbte, párkrát ucítil hlaveň zbrane pri svojej hlave, zničené auto i dom. Sex je ďalší nebezpečný faktor, takmer 10 miliónov občanov je nakazených vírusom HIV. Bilancia vrážd: 50 denne na 47 miliónov obyvateľov. Južná Afrika sa stala centrom rôznych druhov trestnej činnosti.

.

.

1. Kolumbia

Neslávna pre svoj nelegálny kokaínový priemysel, skorumpovanú vládu, bombové útoky na civilistov, najhlavnejšie dôvody začleniť Kolumbiu medzi najnebezpečnejšie krajiny. Žiť tam znamená zvyknúť si na chaos, únosy podnikateľov, novinárov, turistov, lúpeže bankomatov, vraždy taxikárov, výpalné v reštauráciách, streľby v uliciach Bogoty, Baranquilly, Cartageny, či Medellinu, ktoré si drží titul najnebezpečnejšie mesto sveta. S jedenástimi vraždami denne na dva milióny obyvateľov je rating päťnásobne vyšší ako v New Yorku. Rozrastajúci sa drogový trh a vláda, ktorá s tým nič nerobí plus 47 vrážd denne na 45 miliónov obyvateľov nemôže znamenať nič iné ako prvenstvo medzi najnebezpečnejšími krajinami sveta.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina