.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zábavné a pekné nápady do bytu

  • PDF
17109
Like!

napady-do-bytu

Hodiny namaľované na stene či stolík poskladaný z časopisov, sa môžu zdať niekomu uletené, no v prvom rade sú zábavné a pre byt doslova osviežujúce.

.

.

Vyskúšajte päť tipov a uvidíte, že vás dostanú. Váš byt získa švih a keď dorazíte unavení domov, na tvári vám vyčarujú úsmev.

1. vyberte si námet a miesto, kde ho chcete zrealizovať, čím jednoduchší motív si vyberiete, tým krajšie ukáže v priestore

2. urobte si zoznam, čo všetko náradie, farby, materiál budete potrebovať a vyznačte si, čo z toho máte doma a čo musíte kúpiť

3. ak si realizácia vyžaduje technické znalosti, ktoré celkom nemáte v malíčku, poraďte sa s priateľmi alebo si vyhľadajte dostupné informácie na internete

4. napíšte si všetko krok za krokom, ako budete postupovať a až potom sa pustite do samotnej práce

Kamarátka ma nedávno poprosila o pomoc pri hľadaní zaujímavého nočného stolíka. Hneď mi napadlo, že tie hromady časopisov, ktoré vášnivo rada zbiera, by sa dali využiť. Odstrihla som kus pevného plátna a časopisy doň zabalila. Kamarátka sa novému a najmä lacnému stolčeku potešila a navyše má časopisy stále pohromade.

Obrovské nástenné hodiny sú často aj otázkou financií, nehovoriac o tom, že možno ani nespĺňajú vaše predstavy. Vy si ich však ľahko dokážete vyrobiť aj sami. Budete potrebovať iba hodinový strojček s dlhšími ručičkami, ktorý upevníte na stenu a okolo neho namaľujte čísla. Namiesto čísel sa môžete rozhodnúť tiež pre štvorce, bodky, kvety, zvieratá, ovocie či zeleninu, na čo máte práve chuť.

Úzka izba, ktorú by ste chceli trochu zväčšiť. Čo s tým? Pokúste sa rozšíriť ju aspoň opticky. Pomôže vám v tom malý trik pomocou pruhov. Vodorovné pásy miestnosť opticky rozšíria a o to vám predsa ide. Na jeden z pruhov upevnite tenkú poličku v rovnakej farbe, čím dokonale splynie s pásmi.

vodorovne-pruhy-v-izbe

Človeče, poď sa hrať! Keď si namaľujete hernú plochu na stôl, budete na spoločnú zábavu vždy pripravení. Stôl alebo aspoň vrchnú dosku natrite akrylovou farbou alebo farbou na drevo. Keď zaschne, namaľujte navrch herné pole svojej obľúbenej hry. Nemusí to byť iba Človeče nehnevaj sa, ale napríklad aj šachové políčka.

Kreslo pre knihy vyzerá ako od dizajnéra a ak máte šikovné ruky, budete sa ním môcť onedlho popýšiť aj vy. Okolo kresla s nízkym operadlom upevnite dosky a na tie privŕtajte police s rozostupom podľa výšky kníh, ktoré tam budete chcieť uložiť. Výhodou takéhoto posedenia je, že svoje obľúbené knihy budete mať vždy na dosah ruky a nemusíte ich prácne dočahovať z vrchných políc knižnice.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina