.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ostrov Koh Phangan thajská oáza pokoja

  • PDF
3443
Like!

thajsky-ostrov-koh-phangan

V Thajskom zálive sa nachádzajú tri krásne ostrovy: Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.

.

.

Každý z nich je jedinečný. Ostrov Koh Phangan je viac tradičnejší a tichý ostrov, ktorý sa ale raz do mesiaca mení na miesto zábavy. Každý mesiac sa tu za splnu mesiaca organizujú svetoznáme party na pláži, tzv. Full Moon Party. Leží medzi ostatnými dvoma ostrovmi, asi 55 km od pobrežia, neďaleko prístavu Surathani. Má približne 12 tisíc obyvateľov a rozlohu 168 km štvorcových.

Koh Phangan je skvelé miesto na oddych a dovolenku počas celého roka. Sezóna je tu od decembra do konca februára, ale ak uprednostňujete menej turistov, vyberte si iný čas v roku. V apríli sa môžete zúčastniť osláv nového thajského roku Songkran, ktorý je sprevádzaný festivalom vody a zaujímavým programom. Obdobie dažďov sa začína v septembri a trvá približne do konca novembra. Všade na ostrove sa veľmi rýchlo dopravíte na motorke alebo na bicykli, ktoré si môžete ľahko a cenovo výhodne prenajať. Prípadne si môžete prenajať aj auto alebo používať lokálne taxíky, ktoré sú dostupné skoro všade. Na cene sa nezabudnite dohodnúť s taxikármi vopred.

ostrov-koh-phangan3

Najkrajšie pláže sú na juhu a východe ostrova. Niekoľko pekných ešte nájdete aj na severe. Na západných plážach je počas veľkej časti roka cez deň odliv, ale zato nádherný západ slnka. Každý deň si však môžete vychutnať inú pláž, príjemnou jazdou na motorke sa dopravíte na všetky strany ostrova. Na prvý pohľad veľmi pokojný ostrov ponúka neskutočne veľa aktivít, ktoré môžete podniknúť. Výlety loďou, kurzy jogy, večerné trhy, skvelé thajské jedlo, jazdu motorkou, potápanie, rybárčenie a mnoho ďalších. A ak budete mať šťastie, stretnete aj Slovákov, ktorí na ostrove žijú. Príjemná a pohodová atmosféra je veľmi nákazlivá a ľudia, ktorí prídu, väčšinou zotrvajú oveľa dlhšie. Niekedy zostanú aj celé roky.

koh-phangan2

Nikto sa nikam neponáhľa, nič veľmi neplánuje, užíva si život a nič nie je veľký problém. Jednoducho sa necháte aspoň na ten určitý čas niesť prúdom udalostí a životom samým. Neplánujete, ani sa príliš nepýtate. A prežijete oveľa viac, akoby ste si vedeli predstaviť. Nielen atrakcie a miesta, ale zažijete situácie, ktoré sa naplánovať nedajú. Stretnete ľudí, ktorých ste neočakávali, ochutnáte jedlo na mieste, ktoré ste nepoznali a nemali by ste šancu ho inak nájsť. Jedno ráno sa zobudíte a rozhodnete sa ísť na pláž. Alebo strávite popoludnie s človekom, ktorého ste práve stretli. Dáte si prípadne masáž alebo zájdete do sauny. A na ďalší deň vyrazíte na celodenný výlet, večer si pozriete západ slnka z baru na vyhliadkovom bode. Možno sa rozhodnete len tak posedieť na terase vašej izby a čítať knihu a podvečer sa zúčastníte hodiny jogy.

ostrov-koh-phangan1

tags: Ostrov Koh Phangan thajska oaza pokoja

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina