.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Páni, chcete vyzerať dobre? Skúste štýl z 30 rokov

  • PDF
5176
Like!

elegan-ryan-gosling

Móda sa neustále opakuje, to je stará známa vec. Väčšinou to ale platí o dámskom a neformálnom oblečení.

.

.

Čo je teda nové? V trendoch môžeme pozorovať silný vplyv tridsiatych rokov minulého storočia v oblasti, ktorá je často zanedbávaná a ktorá je pritom tak dôležitá. Sú ňou pánske obleky.

Ako by teda dnes mal vyzerať dobre oblečený muž v obleku? Zhruba ako Leonardo DiCaprio v očakávanom filme Veľký Gatsby, alebo ako Ryan Gosling vo filme Gangster Squad. Alebo tak, ako sa obliekali českí muži v 30. rokoch a americkí v šesťdesiatych rokoch.

Aby ste ale vedeli, čo konkrétne si pod takým štýlom predstaviť, uvedieme päť hlavných bodov, ktoré ho vystihujú najlepšie:

1) Oblek nielen na slávnosti

Aj keď v očiach mladých mužov dlho prevládal názor, že neexistuje trápnejšie oblečenie ako oblek, situácia sa našťastie mení. Pokiaľ oblek viete nosiť, je zrazu cool. Veľmi cool! Zásadné ale je, aby vám oblek dokonale padol.

Najdôležitejšie je dať pozor na dĺžku rukávov a nohavíc . Aj keď budete mať oblek zo zmesi hodvábu a kašmíru, nebude to k ničomu, keď vám nebude sedieť. Investujte radšej do obleku na mieru, nebudete ľutovať.

2) Dvojradové saká

Dvojradové sako nosí len málokto správne. Oblečte si ideálne trochu kratšie, správne vypasované so štyrmi gombíkmi v dvoch radoch.

3) Veľký návrat viest

S rozmachom klimatizovaných kancelárií sa postupne začala vytrácať aj skôr nepostrádateľná súčasť pánskeho obleku vesta. Ak ju chcete zaradiť späť do svojho repertoáru, máte dve možnosti. Buď si ju zaobstarať s nákupom obleku a mať tak skutočne trojdielny oblek , alebo nosiť vesty z odlišnej látky, než je vyrobený oblek.

V druhom prípade sa snažte aspoň o minimálny kontrast , aby bolo na prvý pohľad vidieť, že sako a vesta nepatrí k sebe.

4) Kravata do oblúka

Nosenie vestičky vám umožní použiť aj jeden trik zo starej školy, vďaka ktorému budete vyzerať ako zvodca z prvej republiky. Alebo jednoducho sofistikovanejšie, než bežný kraváťák. Stačí pri viazaní kravaty, uzol pevne utiahnuť pri krku, za súčasného držania koncov kravaty v horizontálnej polohe. Vestička vám ešte pomôže v tom, že udrží kravatu na mieste a budete ju mať teda do oblúka po celý deň.

Upozornenie: tento fígeľ sa hodí skôr pre mužov, ktorí sa v súčasnosti obliekajú elegantne a chceli by svoj ​​štýl posunúť ešte na vyššiu úroveň. Pokiaľ tento štýl neviete nosiť, hrozí, že budete vyzerať komicky.

.

.

5) Špeciálne špendlíky

Posledná, naozaj veľká lahôdka sú špeciálne špendlíky do goliera, ktoré držia jeho špičky pri sebe a mierne nadvihujú kravatu. Okrem takých špendlíkov sa môžete stretnúť aj s kovovou tyčinkou, ktorá má skrutkovacie guľovité koncovky. Na tú už budete, ale potrebovať špeciálny typ goliera takzvaný pinhole collar, ktorý má v sebe dve dierky na to určené.

Mimo to existuje ešte tab collar, ktorý má oproti bežným golierom prúžok látky spájajúcej obe polky goliera. Prevlieka sa pod kravatou a zapína na malý gombík. Všetky tieto vychytávky, ale budete na Slovensku len ťažko zháňať. Berte ich skôr informačne, je dobré vedieť, že niečo také existuje.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina