.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Premeňte svoj balkón na krásnu záhradu

  • PDF
16320
Like!

balkon-zahrada

Určite stojí za to, premeniť balkón v relaxačnú miestnosť navyše. Už len preto, že cez zeleň a živé kvety je hneď krajší výhľad do ulice.

.

.

Nezabudnite na balkón, alebo terasu dať tiež farebné sedacie vankúšiky, podnožku alebo ležadlo, ďalšie vybavenie či zaujímavé osvetlenie.

Upracte balkón a vylepšite podlahu

Kúpte si niektorú z fasádnych farieb a balkón vymaľujte. Ak na tom nie je dobre jeho podlaha, kúpte sem linoleum, tzv umelý trávnik alebo drevené dlaždice. Odstráňte staré šnúry na bielizeň a kúpte si výsuvné sušiaky, aby vám pri relaxácii neprekážali.

Osviežte zábradlia a steny

Pokiaľ to ide, umiestnite na zábradlie bezpečné hrantíky. Na bočné steny namontujte konštrukcie pre popínavé rastliny. Aby vám sem nevideli susedia, môžete si kúpiť vysúvaciu zástenu.

balkon-zahrada1

Voľte skladací nábytok

Na sedenie voľte skladací nábytok. Je to jednoduchšie, až budete musieť po sezóne nábytok upratať. Hodí sa tiež skrinka, do ktorej uložíte veci, ktoré na balkóne potrebujete na stolovanie.

A nezabudnite na gril

Grilovanie na balkóne je určite príjemná zábava a spestrenie jedálnička. Na lodžiu, terasu či balkón ale radšej voľte plynové alebo elektrické grily, ktoré dymom z dreveného uhlia nezdvihnú vašim susedom hladinu adrenalínu v krvi.

balkon-zahrada2

ODPORÚČAME:

Úchvatné umenie v botanickej záhrade čo všetko sa dá vystrihnúť z kríkov

Motýlia záhrada v Kuala Lumpur

Zvonček karpatský, Trávnička prímorská, Kamzičník

Zábavné a pekné nápady do bytu

tags: premente svoj balkon na krasnu zahradu

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina