.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Symbolika farieb a ich použitie, vymaľujte si svoj domov podľa Feng šuej

  • PDF
3936
Like!

farby-byvanie-feng-suej

Čínske umenie feng šuej, venuje pôsobeniu farieb na ľudský organizmus, zvláštnu pozornosť.

.

.

Farby vyžarujú energie, ktoré pri správnom použití v interiéri, či už ide o farbu stien, nábytku, alebo doplnkov, umožňujú harmonické plynutie životodarnej sily čchi.

Oranžová farba

Je veselá a komunikatívna, symbolizuje šťastie, intelekt a koncentráciu. Oranžová farba je vhodná pre obývacie izby, jedálne a haly, nevhodná býva pre spálne a malé miestnosti.

Šedá farba

Neutralizuje emócie a má upokojujúci účinok. Prináša ochotu ku kompromisom a pokojný spánok. Šedá farba je vhodná do spální a v menšej miere do pracovní, inak utlmuje.

Purpurová farba

Uvoľňuje napätie, podporuje vitalitu a vyváženosť. Podnecuje vzrušenie a motiváciu. Purpurová farba sa hodí pre spálne a relaxačné izby, nevhodná je do kuchýň a kúpeľní.

Fialová farba

Značí inšpiráciu a tvorivosť, posilňuje mozog. Dodáva pokoj a rozvahu, zlepšuje intuíciu. Fialová farba je vhodná do meditačných miestností a spální, nevhodná je pre kuchyne.

Biela farba

Vyjadruje nevinnosť, čistotu a sviežosť. Odráža najväčšie percento svetla späť do okolia. Biela farba sa hodí do kúpeľne a do kuchyne, nevhodná je do detských izieb a jedální.

Čierna farba

Je záhadná a nezávislá, prispieva k pocitu vážnosti. Čierna farba je v menšej miere vhodná v kúpeľniach, nevhodná býva v izbách pre deti, pracovniach a obývacích izbách.

Červená farba

Dáva energiu a teplo, zabezpečuje prosperitu. V spálni povzbudzuje sexuálnu túžbu, spôsobuje ale nespavosť. Červená farba sa nehodí do kuchýň, jedální a detských izieb.

Ružová farba

Symbolizuje čistotu myslenia, šťastie a romantiku. Stelesňuje nehu, lásku, náklonnosť a oddanosť. Ružová farba je vhodná do spální, nevhodná je pre kuchyne a kúpeľne.

Modrá farba

Je upokojujúca, predstavuje intelekt, dôveru a trpezlivosť. Modrá farba býva vhodná do kúpeľní a odpočinkových izieb, nevhodná je do obývačiek, jedálne a pracovne.

Zelená farba

Znamená rast a plodnosť, sviežosť, vitalitu a regeneráciu. Zelená farba sa hodí do odpočinkových miestností a kúpeľní, nevhodná je do rodinných izieb, pracovní a herní.

Žltá farba

Zlepšuje náladu, dodáva optimizmus, stimuluje mozog a tvorivosť. Žltá farba je vhodná v kuchyniach, predsieňach, pracovniach a detských izbách, nevhodná je v kúpeľniach.

Hnedá farba

Predstavuje stabilitu a bezpečie, eleganciu a dôležitosť, teplo a útulnosť. Poskytuje spoľahlivosť a trpezlivosť. Hnedá farba je vhodná pre pracovne, nehodia sa v sýtom odtieni do spální.

.

.

ODPORÚČAME:

Praktické tipy ako využiť olivový olej v domácnosti

Napílili ste si drevo na zimu ? Aj s ním môžete vytvárať zaujímavé kreácie

BodyArt maľba na telo, sedem úžasných fotiek, nájdite živú modelku

15 skvelých spôsobov ako znova použiť predmety každodennej potreby

Čo o vás napovie najobľúbenejšia farba oblečenia ?

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina