.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zázračná tabletka Funguje aj päť dní po sexe!

  • PDF
3721
Like!

zena-s-tabletkou

Nová forma núdzovej antikoncepcie sa stáva hitom, odborníci bijú na poplach. Pilulka ellaOne zaplavila internet, účinkuje vraj až 120 hodín od nechráneného styku.

.

.

Angličanky ju môžu zdarma dostať od obvodného lekára, vy ju zoženiete len na lekársky predpis. Bežné tabletky majú účinnosť obmedzenú len na 72 hodín, čo je o dva dni menej ako pri tejto novinke. Na slovenskom trhu je päťdňová tabletka po síce krátko, no vďaka dlhšej dobe účinnosti si už našla svoje fanúšičky. Napriek testom Európskej verejnej správy, z ktorých vyplýva celý rad negatívnych účinkov, sa o nich výrobcovia vyjadrujú len skromne.

Ak ju užijete, rátajte s nevoľnosťou, zvracaním, bolesťami brucha a poruchami cyklu.

Rozhodne ju nepovažujte ani za náhradu antikoncepcie! Podľa odborníkov by ste ju nemali užiť viac ako dvakrát za rok. Testy hovoria sami za seba, dve zo sto žien, ktoré ellaOne užili, otehotnelo. Štúdia dokonca preukázala, že v piaty deň je jej účinnosť len päťdesiatpercentná! Aj v tomto prípade teda platí, že čím skôr tabletku užijete, tým je pravdepodobnejšie, že si na tehotenskom teste nenájdete dva prúžky. Odporcovia interrupcií si však trhajú vlasy. Tvrdia totiž, že päť dní po splynutí vajíčka a spermie už ide o živého tvora a užitie takejto tabletky považujú za vraždu nevinného dieťaťa.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina