.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Warface Moderná Bojová Online Free to Play Hra

  • PDF
3599
Like!

hra-warface3

Od autorov výborných hier Crysis a Far Cry sa už asi nedočkáme klasickej veľkej hry za plnú cenu.

.

.

Crytek sa totiž rozhodol presedlať na moderné vlnu free to play titulov, hra je v základe zdarma , ale platíte za každú maličkosť a prvou lastovičkou je práve hra Warface, momentálne bežiaca v uzavretom beta teste. Po technickej stránke sa hra Warface nemusí vedľa veľkých predávaných hier hanbiť. Drvivú väčšinu konkurentov na free to play poli potom dokonale zahanbí. Warface používa moderné CryEngine 3, hoci grafických kvalít Crysis 3 nedosahuje. Každopádne si užijete fešných grafických efektov a animácií, napríklad vtedy, ak sa vám podarí sňať nepriateľa dobre mierenou ranou z brokovnice. Nečakajte ale zničiteľné prostredie. Dokonca aj okná sú nerozbitné. Menšie prekážky však možno prestreliť, a zasiahnuť tak protivníka.

Mapy sú pomerne malé, čo je pravdepodobne výsledkom snahy autorov, aby Warface bežala na pokiaľ možno čo najširšej škále počítačov. K bezproblémovému hraniu, hoci bez moderných efektov, by mala stačiť grafická karta Geforce 8600, čo už je dnes bežná karta . Tvorcom sa však na druhú stranu celkom darí maskovať malé rozmery úrovní, a to tak, že sú veľmi kľukaté a na obzore opatrené fotografickými tapetami najmä horských scenérií.

hra-warface2

Ani po hernej stránke to nie je zlé

Hráči si môžu vybrať medzi denne sa meniacimi kooperatívnymi misiami a Versus módom. Ten sa ďalej delí na deathmatch, jeho tímovú variáciu, Plant the Bomb rovnaké ako kladenie bômb v Counter-Strike a Storm, ktorý pre zmenu pripomína Rush mód z Battlefieldu.

Vzhľadom k malým mapám je hra extrémne rýchla a k prestrelkám dochádza už pár sekúnd po začatí partie. Väčšina bombových hier je tak rozhodnutá ešte pred vypršaním trojminútového limitu. Hráči navyše veľa nevydržia a po pár zásahoch padajú k zemi.

Tiež kooperatívny mód je veľmi svižný. Tu absolvujete viacero výsadkov za sebou. Všeobecný priebeh je vždy rovnaký: vrtuľník vyhodí posádku na určitej mape, je potrebné sa prestrieľať k evakuačnému bodu, kde vás vrtuľník opäť vyzdvihne. Jedno kolo trvá približne pol hodiny, a kto vystúpi skôr, dostane skúsenostné body.

Kooperatívne misie sú si teda vcelku podobné, autori ich ale ozvláštnili prvky ako je jazda na korbe nákladiaku a pálenie na dotieravých nepriateľov. Ďalej potom trebars vložkou s ťažkoodencami, na ktoré vyzrejete iba tak, že sa im dostanete do chrbta. Časť tímu tak musia paľbou upútať ich pozornosť a druhá časť ich musí obísť. Nie vždy ale takáto spolupráca funguje.

Ak sa pýtate, či bude možné Warface hrať bez väčších problémov bez finančných investícií, zatiaľ môžeme dať kladnú odpoveď. Dokonca samotní zástupcovia Cryteku sa dušujú, že z hry nechcú mať pay to win - platba za víťazstvo, titul.

hra-warface1

Kúpiť si môžete predovšetkým vizuálne spestrenie svojho virtuálneho zovňajšku a boost, ktorý vám umožní rýchlejšie zbierať skúsenosti. Skutočné výhody ako zbrane je možné kupovať tiež, ale všetky sú dostupné aj za vyhranú virtuálnu hru. Trochu na hrane je možnosť vzkriesenie seba samého, ak padnete v kooperatívnom móde vo Versus móde by to bolo skutočne nefér. Za menší poplatok nemusíte čakať na medika ani na ďalší checkpoint, ktorého dosiahnu spoluhráči.

Hráči si môžu vybrať zo štyroch tried postáv. Člen pechoty má samopal a dodáva spoluhráčom náboje. Medik sa pýši brokovnicou a lieči spoluhráča, ktoré môže v prípade potreby i vzkriesiť. Prieskumník pokladá míny a dokáže opraviť výzbroj. Úloha ostreľovača je potom celkom jasná. Okrem toho má každý k dispozícii pištoľ, nôž a granát. Podobne ako v hre Crysis je možné aj vo Warface zbrane modifikovať priamo v prebiehajúcej partii. Stačí stlačiť klávesu, pohľad sa zameria na zbraň a hráč si môže vyberať zo sprístupnených tlmičov, či iných doplnkov.

Warface zatiaľ dokazuje, že aj bezplatné strieľačky môžu byť kvalitne spracované a naozaj zábavné. Zatiaľ je ale ťažké povedať, či si Warface hráči obľúbia natoľko, aby mohla byť konkurenciou napríklad Call of Duty.

hra-warface

tags: Warface Moderna Bojova Online Free to Play Hra

.

.

ODPORÚČAME:

Ako si vybrať správny notebook?

Moderná špionáž hmyz v hlavnej úlohe

Pripravte sa, keď príde Jadrová Pulzná Elektromagnetická Vlna

Zahrajte si zaujímavé Hry Online

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina