.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Malta piesočnaté pláže, tyrkysové more

  • PDF
17778
Like!

ostrov-malta

Malta - Mellieha patrí medzi obľúbené letoviská nielen zahraničných, ale i domácich turistov, ktorí sa sem s nadšením vracajú.

.

.

Aby strávili krásne chvíle oddychu na jednej z najväčších piesočnatých pláží na ostrove. Pláž, resp. zátoka Mellieha Bay dostala názov podľa mestečka Mellieha, ktoré je najsevernejšie položeným mestom ostrova a zároveň je odtiaľto najbližšie na krásnu piesočnatú pláž, ktorú dopĺňa tyrkysové more. Staré jadro mesta Melliehy, ktorého úzke dlhé uličky a množstvo schodíkov si doposiaľ zachovali pôvodný ráz, sa rozkladá vysoko nad rovnomennou zátokou.

Známa je farnosť v Melliehe, o ktorej prvé zmienky pochádzajú z 15. storočia. V priebehu nasledujúceho storočia bola kvôli častým útokom pirátov takmer celá opustená. Po zásahu vojenských oddielov roku 1565 zo Sicílie o sile 8000 mužov sa Turci z Malty stiahli. Až do roku 1854 žili obyvatelia Melliehy v jednoduchých jaskynných príbytkoch, ktoré môžete ešte aj dnes vidieť na svahu nad morom. Dnes sa tieto jaskyne používajú ako krčmičky. Letovisko Mellieha Bay svojím návštevníkom ponúka širokú pieskovú pláž, kde si nájdu to pravé nielen milovníci vodných športov alebo plážového volejbalu a futbalu, ale i tí, ktorých zlatisté pláže zlákajú k zaslúženému leňošeniu, tunajšia piesočnatá pláž patrí k najväčším a najkrajším plážam celého súostrovia Malta. Mellieha Bay je zároveň aj výborným východiskovým bodom pre spoznávanie krajiny a tá pravá dovolenka na Malte. Vďaka svojej polohe na severe ostrova ste vzdialený od prístavu, odkiaľ sa pravidelne plavia trajekty a výletné lode na priľahlé ostrovy Gozo a Comino, ktoré počas svojej dovolenky určite musíte vidieť, cca 3 km. Mellieha – to je názov pre pestré prázdniny plné zážitkov a tej pravej letnej dovolenky. Mnohotvárnosť krajiny, nádherné pobrežie, čisté a jedinečné pláže, pekné pamiatky, srdeční ľudia a služby na skvelej úrovni – to sú dôvody pre jej návštevu.

Stredisko Mellieha Bay

Ramla Bay Resort je skutočne vzácnym miestom, ktoré ponúka okrem nezabudnuteľnej dovolenky množstvo vizuálnych zážitkov. Jeho areál je architektonickým skvostom a pripadáte si v ňom ako na ostrove Bali. Práve touto exotickou krajinou sa nechali inšpirovať jeho tvorcovia a tak Ramla Bay je unikátnou záhradou vysutou nad hladinu mora. Je miestom pre skutočný, nefalšovaný oddych, ktoré ponúka výhľad na azúrové more a malebné ostrovy Comino a Gozo.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina