.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Najväčší múzejný exponát na svete je replika Titanic

  • PDF
3894
Like!

replika-titanic

V americkom Pigeon Force v štáte Tennessee sa teší obrovskému záujmu verejnosti replika slávneho Titanicu.

.

.

Jej rozmery sú zhruba polovičné, než boli u originálu, napriek tomu si každý návštevník v prepočte za 15 eur môže prezrieť, ako pôvodné zákutia slávneho parníka, ktorý v roku 1912 pochoval počas svojej prvej plavby cez 1500 osôb, vyzerala.

Výstavba trojposchodovej makety, ktorá je vysoká 30 metrov, zabrala viac než rok. Tvorcovia pritom nezabudli ani na ľadovec, ktorý spôsobil, že sa Titanic potopil. Zachrániť sa vtedy nepodarilo 1517 pasažierov a členov posádky.

Je to interaktívny zážitok, ktorý vám zblízka predstaví celý tragický príbeh Titanicu, povedala majiteľka atrakcie Mary Kellogg-Joslynová, ktorá sa domnieva, že replika je ideálna pre návštevu rodín s deťmi.

Máme 75 zamestnancov, ktorí sú dobovo oblečení ako posádka naozajstného Titanicu. Sú to čašníci, chyžné a ďalší pracovníci na palube, ktorí návštevníkom podávajú informácie o lodi a jej potopení.

Vnútri napodobeniny slávneho parníka sa nachádza 400 artefaktov pochádzajúcich zo skutočného Titanicu sú súčasťou múzea, ktoré je vybudované priamo v priestoroch repliky. Každý z návštevníkov navyše dostane k svojej vstupenke aj lístok s menom jedného z cestujúcich a až na konci celej prehliadky sa dozvie, či by osudnú noc prežil alebo nie.

Predpokladá sa, že replika len za jeden rok priláka okolo milión návštevníkov.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina