.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Umelecké 3D diela na chodníku

  • PDF
14366
Like!

kreslenie-na-chodnik

Máte dočinenia s umelcom, ktorý je známy svojimi umeleckými dielami kreslenými kriedou na chodník, ktoré sa vymykajú pravidlám perspektívy.

.

.

Možno ste už o tomto umelcovi Julianovi Beeverovi počuli.

Tento Angličan žijúci v Belgicku predvádza svoje diela na chodníkoch vo Francúzsku, Anglicku, Škótsku, Belgicku, Holandsku, Spojených štátoch, Kanade a v Austrálii. Takže nie je len maliar, ale aj cestovateľ. Beever svojimi dielami vypĺňa chodníky už 20 rokov! Pred desiatimi rokmi siahol po 3D maľbách, ktoré sa stali predmetom zaručeného obdivu po celom svete. Jeho diela vznikajú najprv na papieri a následne si miesto budúceho kreslenia odfotografuje a na vhodné miesto umiestni statív s fotoaparátom. Používa širokouhlý objektív, ktorým možno vytvoriť optické ilúzie.

Preto je dôležité neustále sledovanie svojho výtvoru cez hľadáčik objektívu. Aj v prípade tohto chodníkového umenia platí pravidlo, že človek chce byť klamaný, tak ho klame a celý výsledný efekt záleží najmä od uhla pohľadu! Hra s ilúziou je pre majstra prvoradá, istým spôsobom chce, aby publikum vnímalo výsledný efekt zámerne umelecky, šokujúco či hrôzostrašne! Chodníkový Picasso je často konfrontovaný s otázkami o výnose zo svojej tvorby. Pre umelca na voľnej nohe je však dôležitejšia spätná väzba od svojich fanúšikov.

Všestranný Beever sa okrem chodníkového umenia venuje aj nástenným maľbám akrylovými farbami, tvorením koláží či tvorbou replík diel majstrov a olejomaľbe. Pred pár mesiacmi sa na knižnom trhu objavila jeho kniha s názvom Pavement Chalk Artist: The Three-Dimensional Drawings of Julian Beever s fotografiami jeho geniálnych vecí.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina