.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Spevák Freddie Mercury a skupina Queen

  • PDF
4133
Like!

fredy-mercury1

Bol to britský hudobník, spevák, skladateľ, klavirista, známy predovšetkým ako spevák legendárnej anglickej skupiny Queen.

.

.

Freddie Mercury, vlastným menom Farookh Frederic Bulsara, pochádzal so Zanzibaru.

Freddie Mercury skomponoval desať zo sedemnástich najväčších hitov skupiny Queen: Seven Seas of Rhye, Killer Queen, Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, Good Old Fashioned Lover Boy, We Are the Champions, Bicycle Race, Don't Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love a Play the Game.

Najviac pozoruhodné na jeho komponovaní je to, že skladal piesne rôznych žánrov vrátane rockabilly, heavy metalu aj diska. V porovnaní s viacerými rockovými skladateľmi, inklinoval ku skladaniu hudobne zložitejšieho materiálu. Napríklad skladba Bohemian Rhapsody je neperiodická a je zložená zo skoro šesťdesiatich akordov, oproti tomu skladba Crazy Thing Called Love je zložená iba z pár akordov. Napriek faktu, že Mercury veľakrát komponoval veľmi zložité zvukové harmónie sťažoval sa, že len ťažko dokáže rozumieť hudbe.

Producent Gary Langan, ktorý spolupracoval so skupinou Queen na výrobe viacerých albumov v ich počiatkoch poznamenáva, že Freddie bol stále intenzívnou podporou ostatných členov skupiny pri ich komponovaní, a dokázal sa starať viac o druhých ako sám o seba. Bol to rozdiel oproti iným skupinám.

Mercury používal pri komponovaní klavír. Často vyberal kombinácie tónov, ktoré boli technicky náročné pre ostatných členov, ako aj pre ďalšieho lídra skupiny gitaristu Briana Maya. I keď mal Freddie len slabé technické znalosti v hre na gitaru, dokázal skomponovať party a rífy pre tento nástroj vrátane väčšiny toho, čo môžeme počuť v skladbe Bohemian Rhapsody. Napísal aj gitarové party ku skladbe Crazy Little Thing Called Love, ktoré aj bežne dokázal hrávať na živých vystúpeniach.

Najväčšie hity a najznámejšie skladby si môžete vypočuť a pustiť tu.

Freddie Mercury má vytvorenú pre fanúšikov stránku http://www.freddiemercury.com

freddie-mercury1

tags: spevak freddie mercury a skupina queen

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina