.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Mentolové cigarety sú škodlivé, EU ich chce zakázať

  • PDF
7603
Like!

mentolove-cigarety

Všimli ste si, že sa v poslednej dobe roztrhlo vrece s mentolovými cigaretami? Výrobcovia cigariet vedia, po čom mladí fajčiari túžia.

.

.

Stratégia je jasná. Fajčiar si myslí, že fajčí zdravšie, preto týchto cigariet vyfajčí dvakrát toľko ako klasický fajčiar. A to je zle. Mali by ste vedieť, že chemické látky, ktoré sú obsiahnuté v mentolovej zložke, sú ďalšou škodlivou látkou navyše, ktorú si dobrovoľne posielate do svojho organizmu.

Kanadskí vedci zistili, že fajčiari mentoliek vyfajčia v priemere štyridsaťtri cigariet týždenne, zatiaľ čo fajčiari klasických cigariet zvládnu "len" dvadsaťšesť cigariet týždenne. Fajčiari mentoliek sa nepovažujú za ťažkých fajčiarov a preto málokto z nich vôbec uvažuje s fajčením prestať. Preto sú tieto cigarety nebezpečnejšie.

Fajčenie mentolových cigariet mladými je vážny problém. Nie sú totiž o nič menej škodlivé ako bežné cigarety a ďaleko viac zvádzajú k závislosti. Ak neprestanete s mentolovými cigaretami vy sami, nevadí, zasiahne Európska únia. Tá už prijala novú smernicu pre tabakové výrobky, tento typ cigariet bude zrejme čoskoro zakázaný vo všetkých dvadsiatich ôsmich členských krajinách.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina